„Než děti začnou mluvit, zpívají, než začnou psát, malují, sotva se postaví na nohy, tancují. Umění je nezbytná součást vyjadřování našeho lidství.”  Phylicia Rashad
Taky si děláte radost tím, že bavíte sami sebe?
Já jo! A co řeknou ostatní je mi jedno. Radost z okamžiku, radost z něčeho nového, právě objeveného, radost z něčeho, co jsem vždycky chtěla dělat, ale „nešlo to” nebo „nebyl dostatek talentu”, je nad tím vším, je prioritou. Co si někdo myslí nebo moje domněnky, co by si někdo mohl myslet, že jsem třeba bláznivá nebo dětinská, nebo že to co dělám není dost dobré mě už nezastaví. Protože bavit sama sebe čímkoli co mám ráda, co mě těší, naplňuje, obohacuje, posunuje na jinou úroveň bytí, to je ryzí nezávislost na okolním světě. Je to něco, co se děje uvnitř mne, je mou podstatou, je mnou, bez posuzování. To co dělám není ohraničeno časem, věkem, schopnostmi, vzděláním, atd.

Probouzím, volám a uzdravuju své vnitřní dítě, svoji duši. A s dítětem je třeba si hrát, zapojit se, nechat se vtáhnout, ztratit se v čase. Nemyslím to tak, že bych se měla začít chovat jako dítě, stačí si přitáhnout tu esenci dětství, bezprostřednost, bezpodmínečnost, tu voňavost, lásku ke všemu a ke všem, to nadšení a energii! Pojďme si dovolit vidět a prožívat život očima dítěte. Nejdřív jen tak, pozorovat, nehodnotit, pak něco uvidět a jít to zkusit, jen tak, pro radost, neřešit kdo mě uvidí, co si pomyslí. Prostě udělat to a užít si to, naplnit svůj život prožitky, které zůstanou napořád, které uzdravují.

Zpívejme! Malujme! Tancujme! Blbněme si! Dělejme umění v jakékoliv formě, nelimitujme se, milujme se! Já jsem začala malovat (akryl, akvarel, tužka, uhel), korálkuju, vyrábím si šperky, tančím, před časem jsem chodila na hodiny baletu!!!, běhám, zdravím slunce, chodím na procházky, zahrádkařím, chodím pozorovat koně na pastvinu, lesní zvěř a les, sbírám byliny a vyrábím z nich obrazy, sázím kytky kde se dá a spoustu dalších věcí. A když něco uvidím a líbí se mi to, chci to zkusit taky! Nedělám nic zvláštního a přitom je to pro mě nevšední. Napište, co děláte jen tak pro sebe, prozraďte, kde se ztrácíte v čase a jste zase dětmi, jste jen vy a vaše duše v plném vědomí.

Marky


Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty