Jak je to s naší zodpovědností? Za co, nebo za koho máme zodpovědnost? Zodpovídáme za to, co se děje kolem nás? Zodpovídáme za to, jak se chová někdo jiný? Nebo je to jinak?
Podívejte se na video a napište svůj názor do komentářů 🙂

PŘEPIS VIDEA ZDE

Ahoj, tady je Radek.
Začnu oklikou. Neradi kážeme vodu a pijeme víno, proto s Marky aplikujeme vždycky to, co říkáme vám, nebo to o čem s vámi mluvíme, třeba na konzultacích.

A jedna z takových posledních věcí, kterou jsme zabudovali do svého denního režimu je odpočívání. Právě třeba ty krátké odpočinky po jídle, které se snažíme dodržovat, nemusí být moc dlouhé, stačí 10, 15, 20 minut. Opravdu u toho neděláme nic, žádnou práci, v klidu si lehneme.
A co jsme si u toho zvykli dělat, je poslouchat něco co nás baví. No a baví nás poslouchat třeba Jardu Duška nebo Pjéra Lašé’ze, což je právě Jardův kolega z divadla a mimo to, je to klinický psycholog, terapeut. Často jezdí po naší zemi a drží přednášky o různých tématech z psychologie.
V jednom z posledních kousků, které jsme poslouchali, zazněla myšlenka Eckharta Tolleho. Jednalo se o zodpovědnost, za koho nebo za co máme zodpovědnost. Eckhart Tolle říká, že jediná zodpovědnost kterou máme je zodpovědnost za stav našeho vědomí. A jestliže cokoliv narušuje toto naše vědomí, tak se chováme vůči němu nezodpovědně. A jaký si k tomu najdeme důvod je prý úplně jedno.

A mě to dává smysl, protože by to mohla být taková zkratka, jak si dát do pořádku hlavu. Protože všechny nemoci, všechny problémy které máme, začínají právě tam, tím že si do vědomí necháme zanést něco, co vytvoří pozdější nerovnováhu našeho těla. Ať už to bylo v dětství, ať už po cestě v našem životě, někdo nám něco řekl, my jsme si něco vzali za své, něčím jsme se začali trápit, uložili jsme si nějaký problém, blok, a z toho postupně začal krystalizovat i problém našeho těla, protože nežijeme v souladu sami se sebou, naopak, nemáme se úplně rádi, někdy se dokonce nenávidíme, nebo dokážeme nenávidět nějakou tu část, která nás díky tomu začala bolet a přinesla nám problém. Když se zaměříme na myšlenku, že jediná zodpovědnost je zodpovědnost za stav našeho vědomí, když nad tím budeme chvilku přemýšlet, dalo by se tím vyřešit úplně všechno. Jestliže skutečně budeme pozorní a budeme dávat dobrý pozor na to co si pouštíme do našeho vědomí, čím se v našem vědomí zabýváme a jak to vědomí na to reaguje, tak bychom mohli eliminovat spoustu věcí, které přichází zvenčí a které nám nakonec neudělají moc dobře.
Ať už jsou to večerní zprávy, ať už jsou to různé katastrofy na internetu, po kterých se pídíme, které se dočteme, ať už jsou to lidé, kteří mají svůj problém a vidí ho v nás nebo ho chtějí hodit na nás. Když budeme pozorní ke svému vědomí, ke stavu našeho vědomí a nepustíme si tam jen tak nějakou ptákovinu, která by nás mohla rozhodit, tak bychom prakticky nepotřebovali být vůbec nemocní.
Jestliže udržíme svoje vědomí na úrovni ve které se nachází, v radosti, v pohodě, v klidu, v souladu, tak není potřeba žádná nemoc, tělo bude odpovídat odpovídajícím způsobem. Takže, když to shrnu, jediná zodpovědnost kterou máme je zodpovědnost za naše vědomí, a jestliže cokoliv narušuje naše vědomí tak se chováme nezodpovědně vůči němu. A je úplně jedno jaký si pro to najdeme důvod, že ho narušujeme.
Přátelé, nenechte si narušovat svoje vědomí, udržujte si ho čisté, zaměřené na radost, na lásku, na příjemné pocity, na přítomný okamžik který prožíváte, a myslím, že nemoci se vám začnou vyhýbat, nebude důvod k jejich existenci.

No, a jestliže se na toto video díváte někde jinde než na našich stránkách, skočte na ně, je to www.uzdravtesejidlem.cz
Mlsejte, zodpovídejte za stav svého vědomí a buďte zdrávi 🙂


Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty