Kdyby zbýval jen poslední rok, bude přece lepší ho prožít v pohodě, dobru, radosti a lásce 🙂

PŘEPIS VIDEA ZDE
Ahoj, tady Radek.

Dnes budu reagovat v podstatě na jeden dotaz, který se ale začíná vyskytovat čím dál častěji v reakci na to, co se teď děje ve světě. A ptáte se, co si myslíme o viru, který se v některých zemích šíří a jak se na to připravujeme apod. A jsem si říkal přemýšlel jsem, jak vlastně o tom promluvit, jak říct, co si o tom myslím a jak se k tomu stavíme. A pak napadlo, že by bylo nejlepší, kdybych to udělal formou otázek.

Připravil jsem si několik otázek, na které budu zároveň odpovídat. První otázka Kdy se cítíme nejlépe? Je to ve chvíli, kdy jsme plní strachu, frustrace, zklamání, obav? Anebo je to naopak, když jsme spíš zaměřeni na radost a dobro, na lásku? Další otázka, kdy se někdo jiný s námi cítí nejlépe? Když jsme vyděšení, když jsme plní obav a strachu? Anebo když jsme v klidu a jsme zaměření na sebe, na svůj prostor, na své dobro, na svou radost? A dokážeme tyto emoce i vyzařovat. Další otázka kdy jsme schopni v klidu a s rozvahou reagovat na situaci? No jedině když máme ten klid a rozvahu. Když jsme opět sevření strachem, obavami a děláme si starosti o všechno možné, tak asi moc dobrá rozhodnutí nepřijmeme. Nenapadnou nás asi ty nejlepší nápady a nepřijde nám ta nejlepší inspirace. Další otázka kdy jsme schopni nejvíce prospět našim nejbližším? To samé, pokud šíříme strach, paniku, obavy. Pokud si malujeme ty nejčernější scénáře, tak asi pro své blízké moc valnou hodnotu nemáme. Nejlíp je našim blízkým s náma, kdy šíříme zase radost, pohodu, dobro, lásku. A s tím samozřejmě souvisí další věc, další otázka. Kdy je naše tělo schopno se nejrychleji zotavovat a uzdravovat? Z praxe vím, že lidé, kteří se nezbaví strachu, stresu, obav, paniky, tak se jen velmi těžko uzdravují. Jenom vařená mrkev nikoho nezachrání. A další otázka kdy naše imunita funguje nejlépe? Když jsme ve stresu, ve strachu, v obavách, v panice, když jsme nervózní, když šílíme strachem a nebo naopak, když jsme zaměření na pohodu, radost a lásku.A kdy náš život celkově stojí za to? No když tu lásku, to dobro a tu pohodu v sobě dokážeme udržovat trvale. A co nám brání v tom, abychom udržovali takový stav trvale? Paradoxně je to naše myšlení, protože naše myšlení takovou zvláštní schopnost. Dokáže vytvářet neuvěřitelné scénáře a ty scénáře mohou pracovat buď pro nás, anebo proti nám. A bohužel je jakousi lidskou přirozeností nebo zvyklostí, že většinu času to myšlení používáme sami proti sobě. Když se budeme bavit o situaci, která je teď, tak schválně, sáhněte si do svědomí, kdo jste chytili trošku paniku, když jste začali mít obavy. Tak z čeho pramení? Z konkrétní nějaké zkušenosti? Anebo pramení z toho, co si naše mysl dokáže všechno představit za katastrofické scénáře? A čím jsou vlastně podporovány tady ty scénáře? Zase je to šířením paniky, šířením strachu, o které se starají dnešní sdělovací prostředky. Zvykli jsme si sledovat jen ty zprávy, které jsou nejfantastičtější a které nás se nás nějakým způsobem nejvíc dotknou.

A to je ten problém. Potom nejsme schopni nebo potom těžko si udržujeme klid, pohodu a vyrovnanost. Když konzumujeme denně takové množství zpráv ze všech možných koutů světa, které se nás prakticky nikdy nedotknou. V devadesáti devíti procentech případů s námi nemají co dělat. Co z toho tedy plyne? Jestliže si chceme udržet nastavení na dobro, radost, pohodu, na lásku, aby nám všechno, o čem byla řeč, v těch otázkách, aby nám všechno fungovalo a abysme šířili pozitivní emoci, aby naši blízcí se s námi cítili dobře a abychom i na přenášeli pozitivní emoci. Je potřeba se na tu emoci pozitivní zaměřit. Je potřeba se zaměřit na tyto pozitivní stavy. A je potřeba se naopak oprostit a odstřihnout od všeho, co by nás mohlo obracet jiným směrem. s oblibou při konzultacích říkám, že vaše televize je potřeba přehodit na jediný kanál, na ten, který je před vaším domem. Prostě zahoďte televizi, smažte seznam z oblíbených, protože skutečně vám k ničemu není, když víte, kdo nová prsa, kdo koho zvolil, kdo koho zabil, kdo se nakazil a kolik se nakazilo a kde. Je vám to úplně k ničemu. Pouze vás to odvrací právě od toho, abyste byli schopni si udržet toto pozitivní nastavení, ve kterém teprve všechno funguje.
Odstřihněte se od zpráv a odstřihněte se i od lidí, protože jak víte, spousta lidí v tom nejlepším úmyslu rozesílá e-mailové zprávy právě takového charakteru, které šíří tu paniku, šíří ten strach a vůbec si neuvědomují, kolik naštvou a vyděsí lidí, kolik lidem zkazí náladu, kolik lidí odvrátí právě tedy od toho nastavení, ve kterém všechno funguje. Je potřeba skutečně si vytvořit svůj svět, obrátit se k vlastní síle, k síle, kterou máme uvnitř a kterou máme všichni. Jenom jsme na to trošku zapomněli. A tam hledat, tam hledat pomoc, tam hledat oporu, protože tam skutečně je. Zařiďte se, jak cítíte, ale pokud se ptáte, jak to máme my, tak my to máme takhle.
Nemáme televizi asi dvanáct let a to je všechno. Ne, není to všechno vlastně. bych nerad zapomněl popřát všem ženám, dívkám, dámám právě dnes, protože zrovna dnes je ten den, na kterém se prakticky celý svět shodl, že je mezinárodní a že je věnován právě vám, ženám. A právě vy ženy, protože jste tím středem, tím jádrem rodiny.

Když si udržíte toto nastavení na pozitivno. Když si udržíte to nastavení na pozitivní emoce, tak budete šířit do celé své rodiny takovou pohodu, lásku. A to je to nejcennější, co můžete pro své blízké udělat.
Mlsejte, nastavujte se na pohodu a buďte zdrávi.

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI 🙂
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty