Sbírám a ukládám různé myšlenky, které se nějak vztahují buď k SCD, nebo ke krásnému životu vůbec. Chci vám je čas od času představovat a promluvit o nich. První je zde:

“Vaše úžasné tělo vám postupně vytvoří chutě na jídlo, které ho nenutí se vysilujícím způsobem vypořádávat s odstraňováním nevhodného, které se na vnějšku vždy zrcadlí.”

Přidejte svůj komentář, napište svoji zkušenost 🙂

PŘEPIS VIDEA ZDE
Ahoj tedy Radek.
Dnes bych vám chtěl přečíst jednu z myšlenek, kterou jsem si uložil už před nějakým časem. Byla mezi mnohými dalšími myšlenkami, které si ukládám, když na ně narazím někde na internetu nebo v nějakých článcích. Jsou to myšlenky, o kterých si myslím, že mají vztah ke zdravému životu nebo k SCD, jsou to myšlenky, které vyvolávají dobré pocity. A tu první kterou vám chci přečíst mám zde.
„Vaše úžasné tělo vám postupně vytvoří chutě na jídlo, které ho nenutí se vysilujícím způsobem vypořádávat s odstraňováním nevhodného, které se na vnějšku vždy zrcadlí”.
To na SCDéčko sedí úplně perfektně, protože jak už víme, spousta jídla hlavně toho procesovaného obsahuje hromadu chemikálií a všelijakých látek, dokonce návykových, které nás vlastně jakoby postupně ucpávají. Zabraňují nám v tom, abychom vnímali co po nás naše tělo skutečně chce. Takže si myslíme, že máme chuť na nějaké jídlo a ono je to v podstatě jenom vypěstovaná závislost na chemikálie, které jsou v jednotlivých jídlech obsaženy. Naopak, my potřebujeme vnímat to, co nám říká naše tělo (ne ta závislost). Tělo si dokáže samo vyvolat chutě na určitou potravinu, aby získalo určitou potřebnou látku, vitamín, minerál, je to takový mechanismus. Pokud tento mechanismus nefunguje, tak je to špatně. Zkrátka nejsme schopni rozpoznat, co doopravdy potřebujeme, nejsme schopni rozpoznat, zda mluví tělo nebo ona závislost na nějaké chemii. Ale na SCD se vyčistíme od těchto závislostí, protože přestaneme jíst procesovaná jídla, která obsahují návykové látky. SCDéčkem se zbavíme všemožných závislostí.
Zase začneme rozumět tomu, co nám tělo říká, jsme schopni to rozpoznat. Jsme na tom například jako nastávající maminky, které dokáží dokonale rozumět tomu, co tělo říká, jakou výživu nebo jakou potravinu by chtělo, ta schopnost je velmi zesílená, určitě tento pocit budou dámy znát. Normálně by to mělo fungovat u každého člověka, ale díky tomu, jak jíme, je tahle naše schopnost mnohdy velice potlačena.
No, a další věc, která v této větě taky zní je, že „přestaneme nutit tělo vypořádávat se vysilujícím způsobem s odstraňováním nevhodného”. A teď nemyslím pouze nějaké chemické látky, ale myslím tím i jídlo nebo druhy jídla, se kterými si naše tělo jen tak jednoduše neporadí. Zbytky musí nějakým způsobem z těla odvést, a někdy se to ani nepovede. Třeba lymfatickým systémem roznáší různé odpadní látky všude možně po těle. Zůstávají v kloubech, mezi obratli, později tedy přestáváme být ze 70 nebo 80 % z vody, tak jako když se narodíme, ale už je to jen z 50, 60 %, protože ten zbytek tvoří takový ten beton, který se nám naskládá mezi obratle, v kloubech, nemůžeme například otočit hlavu, musíme otáčet celé své tělo jako v tom známém filmu „Vesničko má středisková”. SCD umožní zastavit proces zanášení těla, nutnost ukládat látky, kterých se tělo velmi těžko zbavuje nebo se nedokáže zbavit vůbec. No a to, že se na vnějšku zrcadlí co jíme, o tom už asi nebude pochybovat nikdo z nás, protože jakmile tělu dáváme co potřebuje, tak je to vidět navenek, vypadáme úplně jinak. Vypadáme daleko odpočatější, plní energie, i na pokožce je to vidět, mizí vyrážky, alergické reakce, pokožka se vypíná, vrásky nejsou tak hluboké, některé zmizí.

„Vaše úžasné tělo vám postupně vytvoří chutě na jídlo, které ho nenutí se vysilující způsobem vypořádávat s odstraňováním nevhodného, které se na vnějšku vždy zrcadlí”. Já myslím že tato věta je pro SCDéčko dokonalou myšlenkou, naprosto vystihuje podstatu jeho fungování. Přátelé, mlsejte a buďte zdrávi 🙂


Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty