RAW_ovoce_Marky_SCD_recipes-21Je tu opět mé oblíbené období. Je tu léto a s ním přichází vše čerstvé a živé.
Krásný čas, kdy stačí zajít na farmářské trhy a vybrat si to, na co mám chuť.  
Samozřejmě výběr, množství, způsob přípravy musí být s ohledem na zdravotní stav každého z vás, jinými slovy, vždy s ohledem na fázi, ve které se právě nacházíte při uzdravování pomocí SCD. Chcete-li do svého jídelníčku zařadit ovoce či zeleninu v syrovém stavu, při výběru začněte velmi pozorně, držte se 5 fází postupu. Zařazujte jednu potravinu za druhou, pomalu, aby si tělo mohlo pěkně zvyknout a také aby jste včas zjistili, která potravina vám třeba nedělá úplně dobře (vyšší obsah salicylátů).

RAW_ovoce_Marky_SCD_recipes-27A jak jsem zařazovala do svého jídelníčku živou stravu já sama, když jsem neměla všechny dostupné informace??
Jsou to asi 3 roky, co jsem se rozhodla pro konzumaci ovoce za syrova, to mám nejraději, přímo ze stromu 😉
Byla jsem tak nadšená svým nápadem, že jsem na stánku skoupila co se dalo. Začala jsem od rána, tu broskvičku, tamhle hrozen, pak nektarínku, atd., cítila jsem se skvěle. A večer, večer už jsem bolestí břicha nemohla vydržet. Byla jsem nafouklá jako vzducholoď. Nakonec mi pomohl lék, který se užívá, když má člověk těžké zažívání a sní například vepřo-zelo s osmi! 🙂 Uvědomila jsem si, že nic se nemá přehánět, že je třeba naslouchat svému tělu a hlavně! to chce znát informace o tom jak začít s živou stravou. Nehledě na to, že pokud nejsme zvyklí, tak to není „hop na krávu“ a že i moje tělo musím na změnu připravit. 
Proto jsem tolik ráda za SCD, které mi umožnilo vyživovat se jednak zdravě, a „druhak“ (toto slovo doma rádi používáme) se stalo mezistupněm k mému osobnímu postupnému přechodu k Raw Food (živému jídlu). Není ale podmínkou, že i vy musíte jíst jen syrovou stravu! SCD výživa mi otevřela oči, a troufnu si napsat i za Radka, že oba dva bychom se již k „normálnímu stravování“ nevrátili.

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI 🙂
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty