Představím vám nového pomocníka v naší kuchyni. Milujeme nudličky a proto jsme je už od začátku našeho SCD zkoušeli vyrábět nejrůznějším způsobem. Teprve teď jsou ale perfektní. Podívejte se 🙂


Přepis videa
Ahoj, tady je Marky, ráda bych vám představila našeho nového domácího mazlíka. Je to spiralizér nebo-li špagetovač, a je úplně perfektní na dělání krásných dlouhých nudlí, třeba na špagety s rajčatovým nebo avokádo-mangovým pestem.
První pokusy byly pomocí tohoto krásného zeleného pidi přístroje, ale byl v tom samozřejmě háček. Cuketu, kterou jsem mohla použít musela být takhle tenoučká, no možná takhle, a takhle dlouhá, musela jsem ji kvůli tomuhle zelenáči upravovat. Vypadalo to asi takhle….
A nebo jsem si zkrátka musela koupit takové cukety, aby byly vhodné, vyloženě na míru do této mašinky. A pak jsem ji musela takhle vzít, takhle nasadit, a pak už se ty cuketky takhle špagetovaly. Vidíte, mě se to zrovna krásně povedlo, mám to ale štěstí, mám kamarádku, které se to nepovedlo ani jednou, takže mi ho po vypůjčení rychle vrátila. Takhle uděláte ty špagety, pak tuto část musíte hezky vykroutit nahoru, což je teda na zabití, no, zůstanou vám celkem velké zbytky cuket, no a pokračujete, zase ukrojíte, a ukrojíte, a trvá to asi půl hodiny, možná déle.
A zpět k našemu mazlíkovi 🙂
Tenhle špagetovač má 3 nástavce, takhle se vytahují, takhle vyměňují, tady na těch okrajích je vyznačeno jak široké budou vaše výsledné špagety. A teď vám ukážu jak se s ním jednoduše pracuje.
Připravenou cuketu pěkně zapíchnu do tohoto kolečka, a přitáhnu, a nabodnu, a aby se špagetovač při práci neposunoval tak ho pěkně přimáčknu, protože má takové šikovné přísavky. Máme připraveno, dáme se do práce. Musím říct, že s tímto špagetovačem je radost spolupracovat, to je krása. Nahoře se nám vytváří takovej malej ocásek, to vůbec ničemu nevadí, já vám ukážu co se s ním dá udělat, neplýtváme. Prostě ho vezmu a sním.
Počkejte co mám pro vás připraveno na ty úžasný špagetky.
Abychom špagetovač dostaly z linky, tak jsou tady takové kraťoulinké čudlíčky, za které zatáhnete a přístroj je osvobozen.
A protože jsem prostě skvělá, mám pro vás dnes na výběr, buď mangovo-avokádový dip a nebo rajčatové pesto, stačí si vybrat. Recept na rajčatové pesto najdete na našich stránkách, a na mangovo-avokádový dip tam ještě nenajdete, ale brzy vám ho připravím. A už jen stačí popřát dobrou chuť.

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty