Opravdu potřebujeme sledovat všechny „zaručené“ zprávy o nejrůznějších katastrofách, které se na nás řítí?
Nebo se bez toho zcela obejdeme? A jaký to má na nás vliv?

PŘEPIS VIDEA ZDE

Ahoj, tady je Radek.
Zdravím vás po delší době venku, máme krásné počasí a tak jsem se rozhodl, že si vyběhnu zase někam do přírody. Pro dnešní video jsem získal inspiraci z některých vašich e-mailů. Objevil se článek, ve kterém se píše, že mandle jsou pro nás škodlivé, že jsou upravovány tak, aby nevyvolávaly salmonelózu. Buď nějakou chemickou cestou nebo se zahřívají na 200 °C, čímž mandle přichází o veškeré prospěšné látky. Dále se objevil článek o kešu ořeších, o těch se píše, že jsou vyloženě jedovaté. Podobně je na tom med, a také náš oblíbený kokosový olej dostává co chvíli na frak.

Co na to říct. Myslím si, že tyto články mají mnoho společného, ale co vám chci říct hlavně.
To nejdůležitější je, že je to opět o našem zaměřování se. Já vím, mluvím o tom často, ale je to ta nejdůležitější věc. Zaměřování se. Vyhledáváním takovýchto článků, informací dochází k neklidu, začneme se bát. A to je přesně účelem těchto příspěvků. Když se takovéto články objeví, tak je v dobré víře někteří blogeři, někteří lidé co to s námi se všemi myslí dobře začnou přebírat. Kopírují je na svých stránkách a tím se tyto články velice rychle rozšiřují a umocňuje se jejich síla, stává se z nich „pravda”. Čte je velké množství lidí, a tím pádem velké množství lidí dostane strach. Začnou pochybovat o tom, jestli dělají dobře konzumací těchto potravin, začnou se bát, že by jim takové potraviny mohly ublížit. (Je zajímavé, že se bojí čistě přírodních surovin – med, ořechy, olej, že se nebojí rohlíků, knedlíků nebo šunky pro děti. Jo, já zapomněla, o tom se nepíše 😉 – pozn. Marky)

A dostávám se k tomu, co je zřejmě účelem takových zpráv, článků.
Jde o to nějakým způsobem ovlivnit naše myšlení, naše mínění. A když se jedná o články, ve kterých se mluví o něčem co nám velmi škodí, tak začínám mít podezření, že je to na objednávku. Určitě jste ode mne slyšeli, že „nejvíce nám škodí to, o čem jsme přesvědčeni, že nám škodí”. Je to tak. Vybudovali jsme si programy, o kterých lze pochybovat, že by nám měly nějak prospět. Tyto programy v nás vyvolávají strach, zastrašují nás, mají nás přivést zpět k poslušnosti, k tomu abychom byli lépe ovladatelní. Tyto články nepřispívají k ničemu jinému. Proto vás nabádám k tomu, aby jste vyhledávali příjemné věci, aby jste se bavili, aby jste si dělali radost, dobře, aby jste dělali to co vás baví, aby jste prostě svoji pozornost nesměřovali tam, kde vám to škodí a neprospívá.

Zaměřování pozornosti je klíčové. Může vyvolat pocity dobré nebo pocity špatné. Kam se chcete dívat? Nevím jak to máte vy, ale já zastávám stanovisko, že jestliže se budu bát, tak se neuzdravím i kdybych jedl jak nejzdravěji dokážu. Nelze se prostě uzdravovat strachem, pochybnostmi o čemkoliv, strachem se dá jedině onemocnět. Proto je vždy dobré nad těmito články, nad zprávami zauvažovat, podívat z více úhlů, z více směrů, spíš se ptát co nebo kdo je za tím. (Myslím, že je taky dobré uvědomit si jak věřím sama sobě, v to co dělám, protože pak mě nemůže vůbec nic rozvyklat, pozn. Marky). Takže, když takovou informaci najdu, je dobré si ji ověřit, zkontrolovat, aspoň na třech místech, na třech různých místech. Mám na mysli, aby jste si neověřovali okopírované články blogerů, které se až na pár míst naprosto shodují. Doporučuji se podívat i na zahraniční servery. Hledejte různé zdroje, a pak se podle sebe rozhodněte, jestli se začnete bát nebo ne.
Nejlepší je, když to přestanete sledovat. Nabádám vás zahodit televizi, vymazat servery, které vám každý den sdělují kdo koho zabil, okradl, kde je jaké neštěstí. Vymažte to ze svých počítačů, ze své paměti a obraťte svoji pozornost na něco příjemného. Bavte se tím co vás baví, uspořádejte si život. Mějte svá zaměstnání, která vás baví, s lidmi, kteří jsou na tom podobně jako vy, s podobnou energií. Jsou to možná zdánlivé maličkosti, ale pokud provozuji něco, co mi nedělá dobře, několik let, desítek let, tak se pak nemůžu divit, že mi není dobře, že to ve mě vyvolává nerovnováhu a vede k nějaké nemoci. Vymažte, zahoďte, prodejte vše co je zdrojem nesmyslných, lživých, zastrašujících informací a věnujte se sobě. Věnujte si péči a lásku, věnujte lásku lidem, které máte rádi. Nechte zprávy, které zastrašují proplout kolem vás bez povšimnutí, uděláte tak pro své zdraví a zdraví svých nejbližších nejlíp. A když vy sami nebudete nakaženi tímto strachem, začnete i vy sami do svého okolí vyzařovat zcela jinou energii. Nebudete vyzařovat energii strachu a obav, nebudete se se všemi bavit o tom co vám může uškodit, co se zlého přihodilo, a nestanete se vy sami šiřiteli těchto zpráv. Budete zářit jinak, lidé budou chtít s vámi pobývat, a rádi. Určitě i vy znáte ten pocit, že když si začne někdo ve vaší společnosti stěžovat, tak se necítíte dobře. Poslech nešťastných příběhů neudělá dobře ani vám ani vypravěči. 

Shrnutí na konec. Soustřeďte se na příjemné záležitosti, všechno ostatní ignorujte. Dělejte si radost, věnujte se radostným aktivitám, obklopujte se stejně smýšlejícími lidmi, k tomu si dejte SCDéčko což je zaručený recept jak se rychle uzdravit.
Mlsejte a buďte zdrávi

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI 🙂
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty