Zábavné video, zajímavé názory na “všeobecně uznávané” skutečnosti 🙂

Řeč o mikrovlnkách je asi od 1:40:00…
Komentujte, zajímá mě, co si o tom myslíte vy 🙂


Přepis videa
Ahoj, tady je Marky. Poměrně často dostávám otázku, „Jak je to vlastně s tím vašim uzdravováním, když používáte k přípravě jídla kombinovanou mikrovlnnou troubu? Mikrovlnka přeci škodí, to ví každý. A je pravda, že jsme to také s Radkem hodně řešili. Samozřejmě že i my doma měníme postupně všechny oblasti našeho života, nechceme našemu tělu škodit žádným způsobem, začali jsme s výměnou kosmetiky, pracího programu, a jdeme dále.

Ale zpět k mikrovlnkám. Důvod proč vám o tom dnes říkám je jeden z pořadů Jaroslava Duška – Duše K, do kterého si pozval dva mladíky, odborníky na elektřinu, kde jsem se já sama zábavnou formou dozvěděla co je to vlastně volt nebo ampér, ale hlavně, v pořadu zazněly velmi zajímavé názory na škodlivost elektrických zařízení a elektrosmog všeobecně. To co říkali mě přivedlo k myšlence, že mnohokrát považujeme za danou skutečnost nějaký všeobecný blud, přece každý ví, že mikrovlnka škodí, ale přiznejme si, kdo z nás se opravdu pídil po tom jak to doopravdy je a jak to funguje. Naučili jsme se považovat mikrovlny za nějaké tajemné škodlivé záření a to nám stačí. A tak je to i s telefony, wi-fi, atd.
Ale podívejte se sami, odkaz najdete pod videem a komu se to bude zdát moc dlouhé, i když jsou kluci električtí celkem zábavní, můžete přeskočit zhruba na 90 minutu, kde se tyto přístroje řeší. Mimochodem zmiňují se i o plazmových generátorech a dalších zázračných přístrojích na zjišťování parazitů a podobně. Když přestaneme škodit našim tělům není vůbec od věci přestat škodit taky našim mozkům, co říkáte? 🙂 Buďme kritičtí (ne vulgární), nebojme se vyjádřit svůj názor (to ovšem neznamená, že máme pravdu) a prověřujme si informace. Jestli to neděláte, začněte.

Jen aby bylo jasno, tohle video slouží k zamyšlení a trošku popíchnutí nad leností informace přijímat jako jídlo na páse v supermarketu, je důležité se zamyslet, hloubat, zjistit si další informace, dovolit si vidět danou věc z více úhlů pohledu, z širší perspektivy. Tímto videem vás trošku nutíme zamyslet se nad danou tématikou, nutíme vás nenechat se uchlácholit jednou zprávou někde v novinách nebo v jednom pořadu v televizi a myslet si, že je to jediné a správné.

Tady je Marky, zdravím vás, napište nám do diskuze pod tímto příspěvkem, moc mě zajímá k jakému názoru jste došli, co si vy sami si o tom všem myslíte.

PS. Mimochodem, v současné době máme doma zase mikrovnku, mikrovlnnou troubu značky Whirpoole, 6. smysl, jejíž součástí jsou mikrovlny. Mám možnost mikrovlny k vaření využít a nebo ne, dá se krásně péct horko-vzduchem. Je fakt, že jsem si na funkci horko-vzduchu tak nějak zvykla, peču s ní téměř všechno, ale když je něco akutního, mikrovlny na rychlý ohřev použiji. Ne, nemíním si dělat strachy, protože strach je to, co nám nejvíce škodí přátelé 🙂

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty