Základní informace o „mouce“ považuji za velmi důležité. Vlastně nejvíce otázek se dostaví, když se rozhodnu jít cestou SCD výživy a dojde mi, že klasická mouka je pro uzdravování nevhodná. „Na co si namažu pomazánku, co zakousnu k sýru?“
„Nemůžu bez chleba žít, co budu dělat?“
Na to samozřejmě myslela i Elaine Gottschal, proto vymyslela recept na mandlový chléb, který najdete jednak v její knize „Breaking the vicious cycle“ a nebo na našich stránkách zde – CHLÉB Z MANDLOVÉ MOUKY.

Jak jsem psala v blogu INFORMACE K RECEPTůM, časem jsem si i já začala vymýšlet nové recepty, protože nám mandlový chléb prostě nestačil. Na našich stránkách nebo v našich kuchařkách najdete spoustu nových a originálních receptů, které vás uvedou zpět do pohody a odpoví na otázku „Co budu jíst místo chleba?“ :)

Tak tedy k mouce z ořechů. Pokud si vyberu, že budu připravovat sladké či slané pečivo, je třeba vybrat si vhodné ořechy a pak už jen mouku umlít. Mouku melu doma, z celých ořechů pomocí mixéru Bosch MSM 88190. Nejčastěji používám mandle, kešu, pekany, lískáče nebo ořechy vlašské. Ořechovou mouku si můžete také koupit již namletou, v obchodě se zdravou výživou nebo na internetu v nějakém vybraném e-shopu. Ovšem tuto variantu vám určitě nedoporučím. Mám hned dva důvody a jsou velmi důležité.

 

 

Prvním důvodem je kvalita ořechů. Z pomleté mouky nepoznáte jak ořechy vypadaly před pomletím, nemáte kontrolu nad kvalitou, a o tu nám jde při uzdravování pomocí SCD především. Druhým důvodem je cena mouky, která je v obchodech přemrštěná. Proto vám doporučuji vybrat si nějakého velkododavatele ořechů a suchých plodů, má ceny přijatelnější, kvalita by měla být zaručena už jen tím, že se ve skladu ořechy moc dlouho neohřejí, stále jdou na odbyt. Časem jsem přišla na jednodušší způsob práce s ořechy. Ve většině receptů používám ořechy celé a melu je pomocí výkonného ponorného mixéru přímo ve směsi, takže si krásně ušetřím práci neustálého umývání mixéru ;)

A že na přípravu dobrého jídla pro uzdravování můžete použít i jinou mouku než ořechovou, si můžete přečíst v mém dalším blogu, jehož odkaz najdete  zde – MOUKY VHODNÉ PRO UZDRAVOVÁNÍ POMOCÍ SCD.

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI :-)
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Každý článek lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno jméno autora s aktivním odkazem na tyto stránky www.uzdravtesejidlem.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně celé této poznámky.