Chcete vědět, co byla „málem“ naše největší chyba na SCD za celou dobu, co se tématu věnujeme? Jistě, že? 🙂
Taková věc bude určitě zajímat mnoho lidí, proto se nechte inspirovat, abyste se do podobné situace pokud možno nedostávali. Buďte bdělí a přítomní… Mnohonásobně se to vyplatí 🙂

PŘEPIS VIDEA ZDE
Ahoj, tady je Radek.
Dnes vám zkusím vysvětlit, proč jsem vám minulý týden nic neposlal, a zároveň se budeme bavit o celkem důležitém tématu o tom jak se nenechat zmást. Minulý týdne jsem měl připraven příspěvek, jehož část vám te’d ukážu, v poslední chvíli jsme vám ho ale neposlal. V poslední chvíli jsem ho zarazil. A teď vám ho pustím, abyste věděli o co šlo.

___________________________________
Ahoj, tady je Radek,
dnes se vám musím přiznat k největšímu omylu co se nám na SCD přihodil. Je to opravdu velký omyl.
Když jsem zjistili informaci, která se zakládá na pravdě, tak nás to hodně překvapilo a přemýšleli jsme jak se nám to mohlo stát. A abych to dlouho nenapínal, hned vám řeknu o co jde.
V angličtině se doktor Haas řekne „daktr Hás”, doktorka Haasová se řekne v angličtině „daktr Hás”. Zřejmě odtud plyne náš omyl, na který nás upozornila jedna z našich příznivkyň, jedna z SCDéčkařek. Upozornila nás na to, že doktor Haas nebyl doktor, ale doktorka Haasová… 🙂
___________________________________

Ano, představte si, že tuto informaci jsem vám málem poslal. A jak to souvisí s tímto dnešním tématem, že se nemáme nechat mást?
Tuto informaci jsme získali jak jsem říkal od jedné z našich dam, ta informace byla podaná řekněme s takovou jistotou, že to tak musí být, že jsme si v první chvíli řekli, tý jo, to je zajímavá věc. Hledali jsme zběžně, zadali jsme jméno, uviděli jsme fotku dámi s dítětem, aha, aha, tak to bude asi pravda, dál jsme to nezkoumali a řekli jsme si, že se k tomu musíme přiznat, že nejde abychom to nechali tak, abychom to zamlčovali. Dál jsem nad tím nijak moc neuvažoval, říkal jsem si jen, že je to zajímavý, že za předpokladu, že pokud doktor byla doktorka, tak je to o to zajímavější, protože v době, kdy byla lékařkou a snažila se prosadit nějaké výsledky svého výzkumu tak by to měla o něco těžší než kolegové muži, že je to ještě obdivuhodnější, a s tím jsem ten příspěvek začal zpracovávat.
Těsně předtím, než jsem ho chtěl poslat do vaší e-mailové schránky mě napadlo že je zvláštní, že i když je to v angličtině, že bych si nevšiml, že o doktorovi Haasovi se hovoří jako ON nebo ONA, v angličtině HE nebo SHE, že bych si toho přece musel všimnout. Nejsem bůh ví jaký angličtinář, že bych si toho všiml. A tak jsem znova zagooglil a podíval jsem se na tu fotografii, začal jsem ji zkoumat, a zjisti jsem, že to není doktorka Haasová. A že doktor Haas byl opravdu lékař, začal jsem si to potvrzovat na různých stránkách, a pak jsem se dostal k dalším informacím, že doktor Haas pracoval se svým synem na několika dalších výzkumech.
Řekl jsem si, no to by byla paráda, jak se může člověk nechat takhle zmást.
Rádi doma posloucháme Pjéra La Šéz’e, dlouholetého kamaráda, kolegu, psychoanalytika, konzultanta, který rád cituje profesora Vyskočila. Jednou se tento milý pán Pjéra zeptal, „Kolego, víte kdo vás nejvíc zmate?” „No, to teda nevím” „No zmatení lidi!!!!!”. Já jsem si už několikrát uvědomil, že je to velká pravda. Proč?
No když se člověk nechá zmást, tak informaci, která ho zmátla podává velice sebejistě, protože je v té chvíli díky tomu zmatení o té informaci přesvědčen, přijde vám říct úplnou ptákovinu, kterou vás prostě přesvědčí zmate vás. Dojde k zmatení. Nejvíc vás zmatou zmatení lidi. Není to prosím vás myšleno zle. Vždy když se dovíte nějakou informaci, která něco zásadně mění, nebo o něčem někde mluví o čem jste byli doteď přesvědčeni, že je to jinak, neberte to hned jako pravdu, zkuste si to ještě ověřit, minimálně nad tím zapřemýšlet. Čím sebejistěji člověk podává informaci, tím je to podezřelejší. Prostě si informace ověřujte (pátá dohoda – buďte skeptičtí) Stejně jak jsem to v poslední chvíli udělal já, děláme to docela často, ale jak vidíte i my děláme chyby, málem došlo k docela zajímavé události. Hned jsem si představil jak by to asi vypadalo, kdybych vám tu informaci poslal, a za pár dní, by se určitě někdo ozval, mě by to docvaklo, jak bych to zase dával zpět a dementoval. Asi by jste se pobavili, ale jsem rád, že to dopadlo takhle, vlastně dobře. Co z toho plyne?
Nejvíc vás zmatou zmatení lidi, dávejte si pozor, ať nejste také zmatení, ověřujte si info, dnes není problém si je ověřovat, téměř každý máme chytrý telefon, máme možnost si ověřovat co je pravd a co ne. V případě zdraví je to o to důležitější, když vám dnes nějaký lékař, který studoval např. před 15 lety ze skript starých víc jak 30 let a od té doby se o svůj obor moc nezajímal, může se stát, že info, kterou vám podá, je z dnešní úrovně vědění, výzkumů zcela špatná, a to je škoda, stává se dost často, i lékaři jsou jenom lidé., může se stát, že své povolání bere jen jako povolání.
Informace ověřovat a nenechat se zmást zmatenými lidmi ať už je to kdokoliv.
Mlsejte, nenechte se zmást a buďte zdrávi.

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI 🙂
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty