Chtěli jste si koupit jogurtovač Luvele a zastavila vás platba kartou? Není čeho se bát, řeknu vám jak na to :-)
SCD jogurt je pro SCDčkaře dost důležitá součást cesty ke zdraví a je škoda se ho kvůli obavě zříci…

PŘEPIS VIDEA ZDE
Ahoj, tady je Radek. Dnes bych chtěl vám vysvětlit jednu věc, která se týká našeho partnera Luvele. A sice nákup jogurtovače nebo čehokoliv, co byste si tam rádi koupili a následnou platbu kartou. Proč? Náš partner Joe, majitel firmy Luvele Joe Dutch. Tak nám psal několikrát, že na jeho e-shopu je spousta nedokončených objednávek, že vlastně je tam rozdělaná objednávka a jakmile dojde k objednání platby, tak vlastně je ta objednávka opuštěna. Ptal se nás, jak jsme u nás zvyklí platit. No a my jsme vlastně si uvědomili, že je fakt, že většinou při nákupech v e-shopech v naší zemi, tak se berou platby nebo platí se na dobírku, i když jsme e-shop Luvele počeštili, abyste opravdu měli objednávání věcí, které tam prodává Joe co nejsnazší. Tak tady ta věc nejde bohužel zařídit. Mám tím na mysli tu dobírku. Samozřejmě, že to i ve světě existuje.

Jmenuje se to cash on delivery neboli zaplacení při dodávce, ale nejde to uplatnit všude. Ale chci vám říct, že vůbec nemusíte mít strach z placení kartou, zvlášť v tomto e-shopu. Zvlášť u Joea, protože je to opravdu náš důvěryhodný partner. Důvěru velkou, protože se stalo zatím teda jenom jednou, což je vlastně taky velmi dobrá zpráva. Že jedna z našich příznivkyň, která si jogurtovač pořídila, tak přestal fungovat, objevila se tam nějaká chybová hláška prostě a přestal fungovat.

A protože neumí anglicky, v době ještě e-shop nebyl v češtině, tak se obrátila na nás. No a my jsme to komunikovali s Joem, samozřejmě. No a on vůbec na nic nečekal a že ho pošle ten jogurtový zpátky nebo na servisní středisko a prostě poslal jogurtovač nový. Vůbec bez jakýchkoliv otázek. Takže i v tohlemstom s ním máme velmi dobrou zkušenost. A jak chci říct znova, že vlastně vůbec nemáte důvod se nějak obávat platby u něho v e-shopu kartou.
Samozřejmě je spousta lidí, kteří se principielně bojí platit kartou na internetu a jako umím to pochopit, protože maminka Marky je vlastně jeden z těchto případů. Prostě jak vezme kartu do ruky, tak se začne malinko třást. Ale jak říkám, vůbec není žádný důvod a kdo s tím problém jako takový, že neví jak zaplatit, tak musím říct, že je to velice snadné, protože prostě v tom obchodě zvolíte platbu kartou, platební kartou. U Joea myslím i jiná možnost neexistuje. No a jakmile na to kliknete, že chcete zakoupit, tak se vám otevře přesměrování na nějakou platební bránu, kterou ten e-shop používá. I my to tak máme, samozřejmě. A my třeba používáme Stripe. teď nevím co přesně za jakou bránu používá Joe. Ale jak říkám, není v tom žádný háček. Otevře se vám vlastně okno. vám sem zkusím dát do toho videa i nějakou grafiku. Takže otevře se vám okno, kde máte úplně jednoduchý úkol vyplnit pár řádků. V prvním řádku to bývá číslo vaší karty a další okýnko. Tam se po vás chce platnost vaší karty, dokdy je platná. To znamená, že tam zadáte měsíc lomeno rok a poslední okénko, které se vyplňuje většinou tak je tzv. CVC kód a to je trojčíslí, které najdete na zadní straně karty. Je tam vidět na konci, vlastně vedle podpisu, který tam většinou si musí každý napsat, tak je tam trojmístné číslo, to tam přidáte. Navíc, aby bylo opravdu všechno bezpečné, tak většina, drtivá většina bank dnes zavedené 3D ověřování tzv. to znamená ve chvíli, kdy vy to od kliknete, jakože chcete tuto kartu zvolit a zadat, tak se přesměruje opět na další okénko nebo na další stránku a vám přijde Většinou do textovky vám přijde kód, který tady na další stránce zadáte. Je to proto, že vlastně to ověření probíhá právě přes ten mobilní telefon, nejenom když platíte v počítači třeba na internetu právě tou kartou. Nejenom to zadání těch údajů, ale ještě vám pošlou ověření do toho mobilu, aby bylo opravdu jasné, že jste to vy, kdo tou vaší kartou platí a ne někdo jiný.

V případě, že by vám ji někdo třeba čmajznul. Musel by mít i ten telefon, to by byla velká klika. Takže zadáte ještě ten kód z esemesky odkliknete a je hotovo. Někdy je potřeba tam vyplnit ještě jméno, které máte na kartě, ale většinou je to číslo karty, platnost karty a váš ověřovací kód. Potom jste přesměrováni na další stránku, kam zadáte další ověřovací kód, který vám přijde do esemesky.

A to je všechno. Je to bezpečné, opravdu.
Většina lidí dnes takhle platí prakticky úplně všechno. Dokonce teď v tom podivném období, které prožíváme, a v karanténě, která byla, tak obchodníci prakticky vyžadovali tento způsob placení, aby se nemusely brát peníze do ruky, tak na internetu se prakticky nedalo platit jinak než kartou. Takže věřím, že většina z vás si to vyzkoušela osahala, takže to není problém.

Někdy se ještě může stát, že vám ta platba neprojde. Ono je totiž potřeba mít platby na internetu ve své bance povoleny. Takže toto je potřeba zařídit. Pokud máte internetové nebo mobilní bankovnictví, tak si to můžete zařídit sami. Ale samozřejmě, pokud se v tom nevyznáte, tak je jednodušší stavit se v bance a říct: „Prosím vás, abych to potřeboval aktivovat.“ Je samozřejmě potřeba tam mít dostatečný limit. Je dobře nedávat tam na ty internetové platby příliš vysoký limit. Komu to neprojde ta platba. Je potřeba zkontrolovat, jestli platby na internetu aktivovány, případně aktivovat a zadat si tam limit, který je potřeba pro ty platby na internetu. A to je všechno. si myslím, že je opravdu zbytečné se toho bát, protože je to jednoduchý způsob. Nic na tom není. Máte to hned zaplaceno, máte vlastně hned vyřízeno. A když vám potom přijde balíček odněkud, tak vlastně nemusíte vytahovat peníze.

Nemusíte čekat na pošťáka nebo na dopravní službu nějakou. Nemusíte čekat s penězi v ruce. Prostě máte hotovo. My jsme si na to taky zvykli a musím říct, že mi to připadá pohodlné a užíváme to. Používáme to vlastně v drtivé většině případů i u nás, kdy jsme taky používali dřív tu dobírku. Tohle video dělám hlavně pro ty z vás, kteří jste tu objednávku začali u Luvele, anebo pro ty z vás, kteří fakt máte strach si tam něco objednat.

Důvěryhodný partner a plateb na internetu není třeba se v tomto případě vůbec bát. No a jako vždycky v mlsejte a buďte zdrávi. Mějte se krásně.

 

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI :-)
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty