„Ve střevě je imunita“…zaslechli jste někdy tuto informaci?

Ano?…já myslím, že určitě! :))

Když se k vám tahle informace dostala, napadlo vás něco? 

Donutila vás tahle kratičká věta „ve střevě je imunita” zamyslet se?

…“Ve střevě je imunita“…


Přepis videa

Ahoj, tady je Marky. „VE STŘEVĚ JE IMUNITA”

Zaslechli jste někdy tuto informaci? Ano, já myslím, že určitě. Když se k vám tahle informace dostala, napadlo vás něco? Donutila vás tahle kratičká věta „ve střevě je imunita” zamyslet se?
„Ve střevě je imunita“.

Je to pár let, kdy jsem já sama spojení slov střevo – imunita párkrát slyšela. Ano, tyto informace se ke mě dostaly, ale co s nimi? Vždyť já jsem přece zdravá, ne? Tenkrát jsem ještě netušila, co znamená být „úplně zdravá”, a že je to něco úplně jiného než si všeobecně myslíme. Co mám na mysli? Že přehlížíme ty drobné náznaky našeho těla, ty signály, například projevy na kůži, bolesti hlavy, břicha, kloubů, zad, atd., kterými nám naše těla říkají, „Hele, to co děláš, to co si právě snědl (a) nebo to jak myslíš (sem patří třeba závist, strach, zoufalství, neustálý boj), to pro tebe není dobře”. Tyto signály nejen že nebereme jako varování našeho těla, jako něco co bychom měli okamžitě řešit, tyto signály přehlížíme v naději, že se to časem nějak spraví, že to prostě zmizí. Nemáme čas. Přiznávám se bez mučení, že když se ke mě poprvé informace o tom, že ve střevě je imunita dostala, tak jsem to nějak nerozebírala, měla jsem pocit, že se mě to netýká, šlo to jedním uchem dovnitř, druhým ven. Ve střevě je imunita, hmmm, a co jako? A dnes, dnes je to pro mě naprosto důležitá věc, jasná a srozumitelná, úžasně jednoduchá. Imunita je přeci ve střevě! Náš život je přeci tak jednoduchý. Jen nám to začalo být divné a tak jsme si pro sebe našli různé složitosti a různé okliky a pak následně způsoby jak tyto složitosti rozplést a pochopit a uchopit. My lidé jsme supermani v tom, jak si svůj život udělat pořádně komplikovaný, už jen to, že se dá uzdravit jídlem a láskou k sobě, nám připadá příliš jednoduché, „Je to vůbec možné?”Ano, je!
Ve střevě je imunita. Je-li střevo zdravé a schopné vstřebávat vitamíny, minerály, živiny z kvalitní výživy, pak je imunita dokonalá. A k tomu, aby jste tohoto stavu mohli dosáhnout vás svým naprosto jednoduchým principem fungování může dovést právě SCD. „Ve střevě je imunita“.
Je to něco co nám s Radkem dává díky SCD smysl. Na webinářích na toto téma často hovoříme, hovoříme o tom jak jídlo ovlivňuje stav našeho střeva, jak si pomocí SCD můžeme my sami dát střevo do pořádku, tedy do stavu zdraví. Mluvíme o tom jak pomocí SCD se dá uvést naše tělo do samo-uzdravovacího módu, tedy do stavu, kdy se tělo samo nastaví a spustí uzdravení. Jedním z témat na našich webinářích je vliv SCD na mozek – „Mozek má drogy rád”. Mluvíme o tom jak proces uzdravování pomocí SCD ovlivňuje fungování našeho mozku, jak ovlivňuje naše myšlení, mluvíme o tom jak je výživa důležitá nejen pro tělo, ale i pro mozek. Vše je propojeno. Když funguje střevo, pak funguje hlava, vzájemně se ovlivňují. Já osobně nikdy nepřestanu obdivovat své tělo, jakým úžasným mechanizmem mé tělo je, jak je dokonalé. A proč o tom všem mluvím? Chtěla jsem dát na naše stránky takovou fotku s myšlenkou „Naše tělo je chrám, jediné auto na celý život”, prostě takovou afirmaci k zamyšlení. A pak mi Radek řekl, „Hele, měla bys Marky tuto myšlenku trochu rozvést.“ Dnes jsem shodou okolností slyšela v jednom videu někoho říkat „Mozek ovlivňuje to, co má člověk ve střevech, to, co jíme ovlivňuje naše myšlení”. Zpět k mé myšlence. Tělo máme jedno. Opravdu, jen jedno 🙂 Jedno tělo na celý život. Nemáme žádné člověko-bazary či obchody s novými těly, nemůžeme jít, odložit naši již zničenou opotřebenou tělesnou schránku a pak si zajít koupit novou. Ano, občas se sice zadaří úspěšně transplantovat srdce, ledvinu a jiné, ale můžeme se na to vždy spolehnout? Můžeme věřit, že to vyjde i nám? Mozek ovlivňuje to, co máme ve střevech.
Co máte ve střevech vy?

Mějte krásné dny

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty