V blogu JAK SI DOMA PŘIPRAVIT MOUKU Z OŘECHŮ jsem vám slíbila pár informací o tom, jaké další mouky lze na SCD použít. Mezi mé nejoblíbenější patří mouka banánová, vyrobená ze zralých banánů, ta je moje opravdu velká favoritka. Krásně se s ní pracuje, dokáže svými vlastnostmi suplovat klasickou mouku. Proto ji také v kuchyni používám nejčastěji, jak na slano, tak na sladko. Více se můžete dozvědět v mé kuchařce z banánové mouky ZDE.

Další mouka vhodná pro SCD výživu, která se může směle postavit na příčku nejvyšší, je mouka kokosová. Tu jsem začala používat až po delší době s SCD a musím říct, že mě velmi mile překvapila. Sice nemá takové pojivé schopnosti jako mouka banánová, ale umí pěkně nasát tekutiny, takže jí není tak velká spotřeba, to má společné s banánovou moukou.

Luštěninové mouky jsou další variantou, jak si zpestřit svoje pokrmy. Dá se použít hrášek, čočka i fazolky, samozřejmě vhodné pro SCD výživu. Vím, že se tyto mouky také dají zakoupit, ale my je kupované pro uzdravování nedoporučujeme. Výrobci před pomletím luštěniny nenamáčí a to je na SCD nutností. Všechny luštěniny musí být před zpracováním namáčeny po dobu 12 hodin. Pokud si takovou mouku budete chtít ve svém jídelníčku užít, tak nejlépe doma připravenou. To znamená, vámi vybranou luštěninu nejprve namočíte na 12 hodin, pak ji necháte řádně  uschnout a nakonec ji pomelete. Pak máte skutečně jistotu.

Někdy dostávám dotazy na mouky ovocné, nejčastěji na jablečnou mouku. Jablíčka se naštěstí namáčet nemusí, to je v pohodě, ale zase nevíte nic o kvalitě ovoce, ze které byla mouka vyrobena. Nerada bych se zde rozvyprávěla, jak a z čeho se průmyslově vyrábí kečup nebo rajčatové pyré. Nechci tvrdit, že jablečná mouka je to samé, ale zde platí naše pravidlo, že nevím, jak to vzniklo, než se to dostalo do sáčku s nápisem MOUKA, tudíž ji kupovanou také nedoporučujeme. Doma vyrobená je v pořádku.

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI 🙂
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Každý článek lze v nezkrácené a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno jméno autora s aktivním odkazem na tyto stránky www.uzdravtesejidlem.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně celé této poznámky.