Máme rádi máťák… I mojito 🙂 Máta na naší zahrádce nesmí nikdy chybět a bylo to tak i před SCD. Ale není máta jako máta… Zjistili jsme, že různých druhů mátového čaje existuje opravdu hodně 🙂 A to je dobře, protože my SCDčkaři ho vypijeme docela dost…

Recept na mojito zde: KLIKNĚTE ZDE: pro recept na jahodové mojito
Ať to nemusíte hledat 🙂

PŘEPIS VIDEA ZDE

M: Ahoj, tady  je Marky.
R: Ahoj tady je Radek.

R: Dnes bychom vám chtěli říci něco o tom, co na SCD pít. Stále vám doporučujeme pít hlavně čistou vodu, navíc dva a půl až tři litry denně. No jo, ale kdo to má pořád pít? 🙂

A když jsme přemýšleli o tom, co bychom vám jiného dalšího pitného doporučili, došlo na mátu. Zvolili jsme tento druh bylinky a tento druh dodávky tekutiny také proto, že se často ptáte na to, jaký čaj je na SCD vlastně nejvhodnější. No a aby to nebyl jen mátový čaj, chtěli jsme vědět jaká je vlastně nabídka a začali to zkoumat.

M: Nedávno jsme byli v zahradnictví Brabec u nás v Brně, a velmi mile nás překvapila široká nabídka druhů máty. Vůbec jsme neměli tušení, že jí tolik existuje. Například čokoládová, indiánská, mandarinková, ananasová, prostě obrovská spousta máty. Všechnu jsme skoupili, a jsme šťastní že ji budeme moci ochutnávat a těšíme se na to! 

R: A také vám ji ukážeme, uděláme pár záběrů z naší zahrádky jak ji Marky zasadila a jak vypadají. Budeme testovat i tu chuť, ale musíme mátu nechat trošku poporůst, abychom ji nevytrhali hned po tom, co ji Marky vysadila. 

M: Tak, tak. Ještě jsem chtěla dodat, že nepotřebujete mít na bylinky, na mátu super velkou zahradu, stačí vám taková malá jakou máme doma my, a nebo vám postačí balkon jako má můj tatínek, klidně si ji můžete vysadit i tam.

R: To je pravda, tatínek tam vypěstuje skutečně všechno po čem touží. Nepotřebujete zahradu, stačí květináč nakonec. Je ale velký rozdíl, když si takovou mátu pěstujete sami a mezi tím, když si dáte v nějaké restauraci mátový čaj z čerstvé máty jak to vždycky slyším. To já si ji dávám radši z pytlíku, protože ta jejich čerstvá máta moc půdy a moc sluníčka neviděla. 

M: To je ale otázka období, v zimě je to horší, teď je ale léto a je na výběr. Funguje klima, je teplo, sluníčko, myslím, že každá restaurace se snaží získat mátu kvalitní, protože příprava letních drinků se dá pouze z kvalitních surovin, jako například mojito.

R: Tím se dostáváme k tomu, že mátu nemusíte vždy zalévat pouze horkou vodou, to je jasný. Recept na mojito znáte i od nás, najdete ho na našich stránkách.

M: Můžete mátu zalívat vodou, a ledem, a doplňovat….
R: …rumem :)))
M: …rumem :))))

R: Ale trošičku, nezapomeňte, že tvrdý alkohol na SCD sice není označen jako nevhodný, nevhodná je přemíra konzumace.


Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty