Máme rádi máťák… I mojito :-) Máta na naší zahrádce nesmí nikdy chybět a bylo to tak i před SCD. Ale není máta jako máta… Zjistili jsme, že různých druhů mátového čaje existuje opravdu hodně :-) A to je dobře, protože my SCDčkaři ho vypijeme docela dost…

Recept na mojito zde: KLIKNĚTE ZDE: pro recept na jahodové mojito
Ať to nemusíte hledat :-)

PŘEPIS VIDEA ZDE

M: Ahoj, tady  je Marky.
R: Ahoj tady je Radek.

R: Dnes bychom vám chtěli říci něco o tom, co na SCD pít. Stále vám doporučujeme pít hlavně čistou vodu, navíc dva a půl až tři litry denně. No jo, ale kdo to má pořád pít? :)

A když jsme přemýšleli o tom, co bychom vám jiného dalšího pitného doporučili, došlo na mátu. Zvolili jsme tento druh bylinky a tento druh dodávky tekutiny také proto, že se často ptáte na to, jaký čaj je na SCD vlastně nejvhodnější. No a aby to nebyl jen mátový čaj, chtěli jsme vědět jaká je vlastně nabídka a začali to zkoumat.

M: Nedávno jsme byli v zahradnictví Brabec u nás v Brně, a velmi mile nás překvapila široká nabídka druhů máty. Vůbec jsme neměli tušení, že jí tolik existuje. Například čokoládová, indiánská, mandarinková, ananasová, prostě obrovská spousta máty. Všechnu jsme skoupili, a jsme šťastní že ji budeme moci ochutnávat a těšíme se na to! 

R: A také vám ji ukážeme, uděláme pár záběrů z naší zahrádky jak ji Marky zasadila a jak vypadají. Budeme testovat i tu chuť, ale musíme mátu nechat trošku poporůst, abychom ji nevytrhali hned po tom, co ji Marky vysadila. 

M: Tak, tak. Ještě jsem chtěla dodat, že nepotřebujete mít na bylinky, na mátu super velkou zahradu, stačí vám taková malá jakou máme doma my, a nebo vám postačí balkon jako má můj tatínek, klidně si ji můžete vysadit i tam.

R: To je pravda, tatínek tam vypěstuje skutečně všechno po čem touží. Nepotřebujete zahradu, stačí květináč nakonec. Je ale velký rozdíl, když si takovou mátu pěstujete sami a mezi tím, když si dáte v nějaké restauraci mátový čaj z čerstvé máty jak to vždycky slyším. To já si ji dávám radši z pytlíku, protože ta jejich čerstvá máta moc půdy a moc sluníčka neviděla. 

M: To je ale otázka období, v zimě je to horší, teď je ale léto a je na výběr. Funguje klima, je teplo, sluníčko, myslím, že každá restaurace se snaží získat mátu kvalitní, protože příprava letních drinků se dá pouze z kvalitních surovin, jako například mojito.

R: Tím se dostáváme k tomu, že mátu nemusíte vždy zalévat pouze horkou vodou, to je jasný. Recept na mojito znáte i od nás, najdete ho na našich stránkách.

M: Můžete mátu zalívat vodou, a ledem, a doplňovat….
R: …rumem :)))
M: …rumem :))))

R: Ale trošičku, nezapomeňte, že tvrdý alkohol na SCD sice není označen jako nevhodný, nevhodná je přemíra konzumace.

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI :-)
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty