Informací je mnoho, často jsou protichůdné… Jak se rozhodnout? Kde vzít jistotu, že mi SCD bude fungovat?
Podívejte se, jak jsem to na začátku viděl já a napište nám o svých zkušenostech…

PŘEPIS VIDEA ZDE

Ahoj, tady je Radek.
Dnes budu mluvit o jedné otázce, kterou od vás dostávám také docela často, a sice „Neměl jste strach, že to nebude fungovat?” Já jsem strach neměl. Vzpomínám si, že moje touha, že moje motivace uzdravit se byla tak velká, tak silná, že jsem stále něco hledal, nějaké informace, nějakou alternativu k polykání prášků, až jsem našel příběh Elaine Gottshall. Přečetl jsem si její příběh, který asi znáte, příběh její dcery, která měla v 8 letech ulcerozní kolitidu, a snažila se ji uzdravit jiným způsobem než klasickým. Elaine byla velmi vytrvalá, obešla snad 16 lékařů. Zjistila ale, že všichni jen zkouší nějaké léky, proto hledala alternativu. Když jsem četl o Elaine, o jejím výzkumu, dávalo mi to smysl, viděl jsem stejný problém, stejné postižení jako jsem měl já sám. BYl jsem nadšenej a řekl jsem si „jdu do toho, tady není o čem přemýšlet”. Samozřejmě, že jsem četl i další věci okolo tohoto tématu, sledoval jsem různá fóra, hlavně v angličtině, u nás se nic takového moc neobjevovalo. Měl jsem možnost zjistit, že SCD funguje skutečně už velice dlouho. Viděl jsem i alternativy k SCD – GAPS, Paleo, ale s dnešní zkušenosti vím, že to není totéž, jsou tam „drobné” rozdíly, které jsou ale dost zásadní, vedou k jiným výsledkům. Jak jsem říkal, všechny ty informacemi okolo SCD výživy mi dávaly smysl. No, a když jsem zjistil, že se dá na této dietě i mlsat, tak jsem si řekl, že do toho jdu, absolutně jsem nepochyboval. Dokonce jsem zblbnul Marky, která ze začátku reagovala „Jéžišmarjá, co budeme ale jíst, co budu vařit?” Velice brzy jsme pochopili, že je to jinak, a že člověk může mlsat a uzdravovat se tím. Rozumím chaosu, tomu zmatku, který můžete mít, protože si velmi dobře uvědomuju, jaké obrovské množství informací na internetu dnes je, jak je těžké se v tom všem vyznat a najít pro sebe tu správnou cestu. Ono těch informací je k dispozici dost a dost, a když k tomu přidáme ještě to, co jsme posbírali na své cestě, tak to nemusí být jednoduché.

Vím, že někteří nemají na začátku tu jistotu. Taky je mi jasné, že spousta z vás už vyzkoušela a zažila ledacos. Můžu vyprávět co chci, prostě vidíte to video, slyšíte co říkám, tvrdím vám, že jsem se uzdravil, ale rozumím tomu, že skutečně tu jistotu nemáte. Ale víte co? Pomohu vám. Jak říká jeden klasik „jistota je pro blbce”. Jistota v podstatě neexistuje, pro tu cestu, pro něco  nového, nepoznaného se musíte rozhodnout, pak už zbývá se na cestu vydat a zažít to na vlastní kůži. Rozhodnutí se vám zjednoduší, když budete poslouchat svůj vlastní naváděcí systém – intuici. Mám tím na mysli takovéto to rozhodování břichem, v jednom našem příspěvku už o tom byla řeč. Je to přesně ten moment, kdy přijdete do nějaké situace nebo najdete či uslyšíte nějakou informaci, a vy ucítíte tady v tom místě, že je vám to nepříjemný, ucítíte takové to pálení kolem žaludku, a nebo naopak ucítíte, že je to super, hned na první dobrou víme, že jsme se dostali do situace nebo k informaci, která nás potěšila, rezonuje s námi, je nám příjemně, jsme nadšení, jsme s tím v souladu.
Zkuste se zeptat svého břicha jak cítí přechod na SCD, ptejte se sami sebe jak to na vás působí a rozhodněte se podle první dobré, vždycky je to správně. Ale ono to není o tom, že je něco dobře nebo špatně, je to tak, že buď jste nebo nejste v daný moment připraveni, ovšem za půl roku to může být všechno jinak. Nenaučili jsme se poslouchat svoji intuici, řídíme se výhodami z nabídky, a i když nám dotyčná situace nebude vyhovovat, jsme ochotni ji v odporu vykonávat za ty prachy, jenže, to je cesta do pekla, to nikdy nemůže vyjít, časem nás to semele.

SCD fungovalo stovkám tisícům lidí před vámi, je to systém vyzkoušený, je to styl neustále doplňovaný, dolaďovaný, i my s Marky pracujeme na dalších inovacích, které třeba zlehčují přípravu jídel nebo urychlují proces uzdravování. SCD funguje na široké spektrum problémů, neřeší to jen nějaké projevy chorob, jde k jádru a řeší nastartování imunity. Proto často říkám mnohým z vás, SCD je vyzkoušené, funguje, zkuste neřešit to jestli to bude fungovat vám nebo ne, takhle se zbytečně brzdíte, hlava dokáže nadělat kolikrát pěknou paseku. Nehleďte do záchodové mísy, přestaňte si dělat starosti jakéhokoliv druhu. Zkuste se zbavit stresu, dejte se do pohody, dělejte si radost, koukejte se na komedie nebo na pohádky, choďte ven do lesa, prostě dělejte si radost podle vašeho gusta, protože každému dělá radost něco jiného. Protože ta radost, ta pohoda, kterou přidáte ke kvalitnímu jídlu vás uzdraví daleko rychleji. Pamatujte na to a přidejte to k výživě. Málo kdo se uzdraví, když bude sevřen strachem, když se bude trápit a dělat si obavy jestli to pomůže nebo ne, to si pak buďte jisti, že vás to z té kaše nedostane. My jsme sem na ten svět nepřišli proto, abychom se trápili, vstávali ráno v 5, s někým se v práci dohadovali, a pořád dokola dokolečka to dělali. Přišli jsme sem proto, abychom prožívali radost, abychom tvořili, abychom se bavili, abychom si to tu užili, a to vše aby probíhalo ve zdraví.

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI :-)
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty