Dnes jsem malinko googlila a zjišťovala si informace o SCD výživě v našem českém prostředí. I vy můžete při hledání na podobné stránky narazit. Pročítala jsem některé a zjistila, že se někteří autoři zabývají SCD výživou pouze okrajově, informace nejsou zcela přesné, v receptech se vyskytují chyby v použitých surovinách.

Pokud si budete podle nich připravovat jídlo, vyvarujte se nevhodných potravin. Může se vám snadno stát, že si v dobré víře připravíte nějakou mnjamku, v níž vám jedna z ingrediencí může pokazit vaše úsilí a budete si tak své uzdravení oddalovat, třeba i nevědomě.

Na jednom z webů mě zaujaly konkrétně zmrzliny. Autor(ka) receptů do jedné z nich přidává instantní kávu, která je illegal, pro SCD uzdravování nevhodná. V další zmrzlině bylo kokosové mléko. To seženete v konzervě, ale zde je nutné číst etiketu složení. Já jsem si ho chtěla také koupit a využít v receptech, ale suroviny, které byly součástí mě nepřesvědčily o tom, že je kokosové mléko v konzervované podobě pro SCD v pořádku. Nechala jsem tuto umělohmotnou dobrotu raději v regálu. A v následujícím receptu na zmrzlinu byl pro změnu kakaový prášek, který je také na listině nevhodných potravin.
Sledujte při vaření, pečení a přípravě jídel seznam co ANO/ co NE, tedy vhodné a nevhodné potraviny, jejichž seznam máme na našich stránkách podle Elaine Gottschall.
Pokud nemáte jistou, napište nám, rádi vám poradíme.
Odkaz na anglickou verzi Elaine Gottschall najdete ZDE – Legal/Illegal .

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI 🙂
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty