Mám pro vás předělávku starého příspěvku o kokosovém oleji. Původní informace poněkud zastaraly a odkazy přestaly fungovat, tak jsem se rozhodla pro malou aktualizaci. Pojďte si ji se mnou poslechnout 🙂

Margit Slimáková na svých FB stránkách ODKAZ na FB stránky píše:
„Už roky doporučuji kokosový olej jako jeden z nejlepších tuků a přesto mě mnozí stále dokola žádáte o ujištění, že kokosový tuk můžete, poté, co zachytíte jeho kritiku od našich tukofóbních expertů, pro které je děsivě nasycený. Zde shrnutí výsledků odborných studií od nezávislého zahraničního odborníka: Kokosový olej patří mezi několik málo druhů potravin, které s klidným srdcem můžeme označit slovem „super potravina“. Má řadu kladných účinků na vaše zdraví. Mimo jiné například pomáhá při hubnutí, zabíjí škodlivé mikroorganismy, snižuje pocit hladu, zlepšuje fungování mozku nebo zdraví kůže.” Zdroj plný důležitých a cenných informací Kokosák ZDE.

ODKAZY k receptům:
Kokosová „kokosovina“ (originál)
Kokosová „kokosovina“ podle Marky

PŘEPIS VIDEA ZDE
Ahoj tady je Marky.
Mám pro vás předělávku jednoho staršího videa o kokosovém oleji, který tak nějak časem a okolnostmi přestal být aktuálním. Kokosový olej (kokosák) jsem objevila před několika lety díky jedné paní Marii, a na její doporučení jsem si ho koupila v obchodě se zdravou výživou. Byla to sklenička o objemu 300 ml, v bio kvalitě, a stála mě přes 300 korun. Částka za tak malou skleničku se mi zdála celkem vysoká, v té době jsem ještě neznala hodnotu kokosáku, nic jsem o něm nevěděla, myslela jsem, že je to jen nějaká přeháňka z exotické krajiny. Sami vidíte kam to často vede, když si člověk nezjistí informace a vytvoří si domněnky, díky kterým si udělá určitý dojem, a netuší, že se může jednoduše plést 😉 Ovšem, názor jsem změnila už ve chvíli, kdy jsem olej ochutnala. Překvapila mě chuť kokosového oleje. Jak může něco chutnat tak božsky? Lžička mi samozřejmě zajela do skleničky ještě několikrát po sobě a olej mizel podobně jako mizí nutela nebo čokoláda v lednici, chápete mě doufám 🙂
Pak jsem měla kokosovou pauzu, ve které jsem si zjišťovala všelijaké informace o kokosáku, a po ní jsme se s Radkem rozhodli kokosák začít testovat a používat pro své zdraví. Chtěli jsme si udělat očistné kůry, uvést parazity a bakterie do rovnováhy, chtěli jsme se zbavit těžkých kovů v těle, a tak dál. Kokosáku jsme si nakoupili rovnou několik kilo a dali jsme se pořádně do toho. Tady je nutné se zastavit, protože jsme se s Radkem sami na vlastní kůži přesvědčili, že vybrat ten správný a kvalitní olej je velmi, velmi důležité, a odpovídá tomu i cena. Zažili jsme totiž takovou zkušenost, kdy jsme si pořídili olej levnější, rafinovaný, abychom si dopomohli k odstranění těžkých kovů. Neudělalo se nám po něm vůbec dobře, a začali jsme zjišťovat kde je chyba. Došli jsme k tomu, že je skutečně nutné pořídit si kvalitní olej, a hlavně je důležité vědět jaký olej a k čemu ho použít.
Jsou 2 druhy kokosového oleje. Rafinovaný a za studena lisovaný. 
Olej rafinovaný je průmyslově zpracovaný, je bez vůně, je vhodný výhradně na vaření, můžete s ním upéct jak sladké tak slané pečivo, zkrátka, můžete na něm smažit řízky a nebo upéct bábovku.
 Pro zdraví a na přímou spotřebu je vhodný olej panenský, za studena lisovaný, voňavý. Je to ten, o kterém jsem mluvila na začátku. Toho stačí 1 lžička každý den ráno na lačno.
Další informace a odkazy najdete pod tímto videem, pod jeho přepisem. Je moudré si o kokjosáku něco přečíst než začne panika nad nějakým smyšleným článkem, který vám přepošle kamarád v e-mailu. Prosím vás, nečtěte to. A nebo čtěte, ať máte přehled. Pár takových nesmyslů koluje pořád dokola někde na internetu, a jednou za čas to někde vyskočí, lidi zpanikaří, a místo aby si něco zjistili, tak si ty blbosti přeposílají. Dokonce i já dostanu jednou za čas takové varování s dotazem „Co na to říkáš Marky?” Jsou to zastrašující metody některých firem, kterými nás chtějí donutit nakupovat jejich produkty, konzumovat jejich oleje. Oleje, kterých se potřebují zbavit. Sami vidíte, že to není fér, že to není čistá hra, ale je pouze na nás jestli jim to sežerem! 🙂
Proto vás s Radkem neustále dokola nabádáme k bdělosti, nutíme přemýšlet, ověřovat si informace které k vám přichází, abyste nestrašili své kamarády.
V původním videu jsem v tuto chvíli uváděla adresu paní Marie, která měla na svých stránkách naprosto úžasné informace o kokosovém oleji, své vlastní a ověřené zkušenosti, ale bohužel je to nějaký čas, kdy svoji činnost a stránky ukončila, tím pádem zmizel i velmi cenný obsah. Nebojte se, jak jsem slíbila, dole pod videem vám přidáváme informace další a nějaké odkazy, které si můžete sami přečíst a doplnit si co je třeba.
Mějte se krásně, mlsejte a buďte zdrávi 🙂

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI 🙂
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty