Kdo to tady řídí? Těžká otázka?
Odpověď je překvapivě jednoduchá, jen tomu každý nebude chtít hned uvěřit, a proto poskytujeme malý návod, jak se na to podívat 🙂

PŘEPIS VIDEA ZDE

Zdravím vás přátelé, Tady je Radek. Odpověď na otázku, kdo to tady řídí, je velice jednoduchá. Jste to vy. jsme to my všichni. My si řídíme svoje životy a teď se mnou počítám. Určitá část z vás nebude souhlasit, protože každý z nás se nachází v nějaké jiné etapě našeho vývoje. Někomu je to absolutně jasné a někdo vůbec nechápe, o čem mluvím. Ano, a všechno mezi tím samozřejmě. Může to být? Je to tak skutečně. Je to cesta a je to vývoj. A abych vám možná trošku pomohl na cestě nebo pomohl k přijetí. Této odpovědi, této filozofie nebo jak to nazvat. A tak vám dneska chci něco říct a něco ukázat, upozornit vás na materiály, ze kterých byste mohli čerpat. Pokud budete chtít toto téma prozkoumat, tak první, co vám chci předvést, je ukázka z nového záznamu Jiřího Ledvinky. Je to záznam z většího sálu, z jeho božích otisků a je tam spousta otázek. Všichni se samozřejmě ptají na to samé. Všechny nás zajímá podobné a jeho odpovědi jsou vždycky velice zajímavé a řek bych přímočaré. Takže na otázku A kdo to tady řídí? A je možná třeba zrovna takováto odpověď?

Otázka: A ještě jakoby, jak jaksi říkal, že na nás jakoby útočí někdo, kdo to je.

Jiří: A taky jsem říkal nezabývat se tím, neřešit proč a kdo, protože tím by ty energie vlastně vítězily. by měly na svojí straně. Když bys tohleto udělala, seš jejich, jak se o začneš starat. Ty máš jenom vědět, že něco takovýho může být, ale ne pro tebe. Tedy ne pro vás, tady, pro všechny, pro nikoho z vás. Todle to není. Nejste tady pro to, abyste tyhle energie užívali, bavili se o nich, zajímali se o . Máte o nich jenom vědět. Kvůli moudrosti, jak jsem říkal, to víte, ale nic víc. Především máte vědět o sobě, kým jste a na čí straně jste nebo na které. To je pro vás číslo jedna.

Otázka: Tak děkuju. Ještě jsem se chtěla zeptat, ale to myslím, že mi dojde tím vším.

No, takže to byl Jirka Ledvinka a on vždy odpovídá velice přímo doporučuji těm z vás, které on zaujal. Tak se na to video podívejte, je to teďka na jeho kanále čerstvě několik hodin. Možná, že to i na stránkách, to nevím, ještě jsem se nestihl podívat. A komu úplně nesedí takováto. Takovéto přímočaré odpovědi? Jednoduché. Kdo za tím něco hledá? Protože jsme bohužel takhle naučení. Prostě musíme to strašně všechno promyslet. Naše západní kultura, naše myšlení a prostě v tom to naše řekněme sebevědomí, které nám říká, že vlastně nic není tak jednoduché, že to musí vždycky být nějak složitější, tak nám neumožňuje kolikrát hned ze začátku přijímat takovéto jednoduché odpovědi a dokonce musíme věřit. Víra je taková zvláštní věc a ještě navíc třeba slovní spojení posilování víry vede k tomu, že víra je potřeba někde, kde si nejsem jist něčím nebo někým a kde ještě nevím, protože když vím, tak nepotřebuju věřit, že jo. Prostě to vím a hotovo. Tím to končí. Takže jestliže jste ještě ve fázi víry nebo snahy o posilování víry nebo o víru vůbec, že prostě jsme schopni si svoje životy řídit a že jsme schopní být skutečně těmi tvůrci, tak doporučuju ještě další materiály. Samozřejmě je toho velká spousta. Je to dobře, protože každý z nás vnímá slova a věty a myšlenky trošku jinak. Takže čím více lidí to říká různými způsoby, tím lépe. A kdo by chtěl se na to podívat trošku zevrubněji? Na to přání a na to řízení si svého života a svého a svého osudu řekněme, tak mu doporučím jednu knihu, ze které vám teď pustím malou ukázku. Protože je právě velice zajímavé, jak to máme naučeno. My jsme schopni. Při přání je doporučováno, abychom si to představovali. To, co chceme, abychom prostě. To, co chceme zažít nebo čeho chceme dosáhnout nebo co chceme mít, abychom si představovali, abychom si to vytvářeli ve své fantazii. A většinou nad tím vždycky lidi kroutí hlavou, jak si mohou představovat něco, co není nebo co ještě nemají. Ale je zajímavá věc, že když se to týká negativních myšlenek nebo negativních představ, tak ty dokážeme vytvořit úplně perfektně. Takže podívejte se na malou ukázku z knihy, kterou vřele doporučuju.

Jak si správně přát: Ne či žádný. Neboli věc strachu. Člověk by se měl mít na pozoru před přáními, v jejichž pozadí je notná dávka strachu. Strach totiž funguje jako velmi silný magnet. Strach přitahuje přesně ty události, kterým se chceme vyhnout. Myšlenky spojené s obavami jsou silně emocionálně nabité, a proto mají mimořádně silnou energii. Navíc věcmi, kterých se bojíme, obzvláště hojně zabýváme. Představujeme si tudíž neustále ty nejhorší scénáře se všemi možnými detaily. A znovu a znovu si je přehráváme před svým vnitřním zrakem. Přestože z nich máme strach, zabýváme se jimi mnohem více než příjemnými věcmi. Dokonce i když se nám daří dobře a všechno hezky běží, nerozeznáme to nádherné ve svém životě. Ale ponoříme se do temné energie strachu. Energie, ale sleduje to, čemu věnujeme pozornost, což znamená, že si vždy přitahujeme ty druhy energie, kterými se zabýváme. Ale právě to vůbec nechceme. Tomu hroznému se přece chceme vyhnout. Vše, čemu se chceme vyhnout, přitahujeme do svého života. Přejeme-li si něco ve spojení se strachem, chceme ve skutečnosti něčemu zabránit. Nezáleží na tom, jak pozitivně to vyjádříme. Ve skutečnosti za tím vězí myšlenka. Nechci, aby nebo nechci žádný. Universum však nezná ani zápor. Ne. Ani slovo. Žádný. Se záporem si neví rady, stejně jako s pokusem něčemu zabránit nebo nevolí něco dělat. Takovéto přání je téměř vždy provedeno jako pravý opak našeho skutečného přání. Universum totiž z našeho objednávkového formuláře slova ne a žádný vymaže a naši objednávku vyřídí tak, jako bychom si přáli pravý opak. Nechci být nemocný, význam coby energie přání. Chci být nemocný. Proč tomu tak je, Nemůžeme něco nechat nevzniknout. Můžeme pokaždé jen něco vytvořit a ne něco nevytvořit. jenom myšlenka na nevytváření vytváří to, co nechceme. A nejenom proto, že Universum z neznalosti vyškrtne zápor. Jak se vlastně člověk může něčím nestát, ale rovněž proto, že za takovým přáním je skryt strach z nemoci, který představuje mnohem větší energii než přání být zdravý. Chtít něčemu zabránit tedy nelze. Na druhé straně si ale můžeme přát vytvoření protikladu. Musíme se tedy zabývat odpovídajícím pozitivem. Pokyn, kterému tam nahoře správně porozumí, musí proto znít Jsem zdravý.

Radek: Myslím, že je to perfektně vysvětleno a určitě všichni velice dobře víte, o čem je řeč v této knize nebo v této kapitole. A stejně tak, jako si umíme představit do nejmenších a nejbarevnější detailů ty naše katastrofické scénáře, tak si umíme představit i to, co by jsme chtěli. To, po čem toužíme. Jenom nám to nějak jde hůř, nebo máme pocit, že to nejde, nebo že to není možné, ale je to možné a všechno to funguje. Takže princip. Toho, kdo to kde? Kdo to zde řídí, tak je jasný. Jsme to my. doufám, že je to jasné všem. A kdo ne, tak právě odkazuji na ty materiály. A jsme to opravdu my, protože jsou to naše postoje, to, co si o daných věcech myslíme, to, co si myslíme sami o sobě, to, co si myslíme o okolním světě. A tyto naše postoje vlastně utváří náš život. A není nic snazšího, než změnit postoj. Jestliže si o něčem nebo o někom myslím, že nějak ovládá nebo že je to něco špatného, tak se na to můžu zkusit podívat jinak. Ale toto je krátké video, je to krátký newsletter nedělní v novém roce a nechci vás teda dlouho trápit, spíš bych vás rád právě odkázal na zdroje. Třeba tyto dva, kde se můžete poučit víc, kde můžete nasát spoustu myšlenek, spoustu návodů, jak si přát, jak pro sebe utvářet svůj život a jak se uzdravit, jak si přitáhnout lásku, jak si přitáhnout peníze, prostě úplně cokoliv. Jenom člověk potřebuje vždycky vědět to, jak, jak to udělat. Takže to jsou takové malé návody. Třeba vám přijdou vhod. Těm, kteří ještě tápete, ještě třeba ani nevěříte. Zkuste to. My jsme to s Marky mnohokrát vyzkoušeli, zkoušíme nebo praktikovali. Praktikujeme to prakticky, praktikujeme to, praktikujeme to v podstatě každý den. A od doby, co jsme se začali těmito myšlenkami zabývat, se naše životy změnily hodně, opravdu hodně. Vyzkoušejte. Nic za to nedáte. Přečtěte si, poslechněte si. No a? Uvidíte, jaká bude reakce, jaká bude reakce vašeho života, vaší bytosti na nové postoje, nové myšlenky. Přeji vám. Abyste byli v pohodě, abyste měli radost ze života, abyste si vytvořili v první řadě lásku. Dopřáli. Ta není potřeba. Vytvářet je všude dost. Jenom je potřeba si ji dopřát. No a mlsejte a buďte zdrávi.


Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty