Musíme nějakou ne-moc dostat? Už to slovo „dostat“ je zavádějící.
Ne-moc od nikoho nedostáváme, vyrobíme si ji sami, tak jako vše ostatní v našich životech. A jak je to s dědictvím? 😉
Napište mi, co o tom myslíte vy 🙂


Přepis videa

Ahoj, tady je Radek Kudrna. Dnes mám pro vás zprávu o jednom mýtu. Je to mýtus o dědičnosti. Často při konzultacích a nebo i při webinářích jsme probírali právě toto téma. Jestli jsou nemoci a nebo sklon k obezitě opravdu dědičné.

Přátelé, je to mýtus. To, co je skutečně dědičné je způsob chování. Je to způsob chování, který jsme zdědili v rodině, v okolí, ve škole, je to skutečně to co ovlivňuje celý náš nás život. Jestli v naší rodině byla nějaká nemoc, tak pokud se nad tím zamyslíte, pravděpodobně to nebylo díky tomu, že by někdo tuto nemoc zdědil, ale nejspíš kvůli tomu jakým způsobem ten člověk žil, jak se choval, jak se stresoval, vyživoval, atd. A pokud jsme tady ty programy, zvyky přebrali i my, tak je zde celkem velká pravděpodobnost, že nás potká podobný osud. Dobrá zpráva je, že to můžeme změnit. Zvyky, programy, způsoby chování můžeme změnit lusknutím prstu, můžeme od další vteřiny začít žít nový život, začít prožívat a vyprávět nový příběh. A tam kde musíme „zabojovat” je vyrovnat se s tou změnou, protože většina lidí nedosáhne toho čeho chtěla, ať už je to hubnutí nebo úspěch v zaměstnání, podnikání, uzdravení se, protože se právě změny bojí. Takže, jediná věc na které musíme skutečně zapracovat, je odbourat strach ze změny. A pokud změnu uděláme, určitě povede k lepšímu. Existují dva druhy lidí. Ti, kteří přeberou programy a nepřemýšlí nad tím je-li to pro ně samotné dobře nebo špatně, a pak druhá skupina, to jsou ti, kteří se zamýšlejí, jestli jsou tyto programy a zvyky přijaté v pořádku, jestli jim neubližují, jestli jim slouží ku prospěchu, jestli na ně mají dobrý vliv. A pokud ano, udělají tu změnu. Tito lidé mají větší odvahu konat takovéto změny. Myslím si, že už to, že jste v naší skupině, že jste v naší databázi, že jste absolvovali naše webináře, nebo jste byli v členské sekci, prostě to, že jste se rozhodli hledat cestu jak změnit svůj život, jak si ho vylepšit, tak to vás řadí do skupiny druhé, do té, která přemýšlí nad tím, co vlastně dostala „darem” od své rodiny, od svého okolí, jaké zvyky a způsoby chování zdědila. Myslím, že jste na správné cestě, jen je potřeba nevymlouvat se třeba na to, že máte něco dědičného, že to co se vám děje je po někom, v DNA a podobně. Takové věci v podstatě neexistují. Je  to zděděný způsob chování a ten se dá okamžitě změnit. Jakmile přijdu na chybu v systému, můžu ji okamžitě opravit.
Přátelé, přeju vám, aby jste měli co nejvíce odvahy k tomu změnu udělat, změnu, která vám přinese něco lepšího něco pozitivnějšího, která vás pomůže uzdravit nebo shodit přebytečná kila, nebo vám pomůže v nějakém podnikání, které chcete už dávno rozjet. Přeju vám, aby jste k těmto rozhodnutím dostali co nejvíce odvahy.
Jo, a rád bych znal váš názor, tak mi pod tohle video napište co si myslíte o dědičnosti. Děkuji vám, mějte se krásně 🙂

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty