… takový to máš 🙂
Deštivé počasí a jedno staré pořekadlo bylo inspirací k tomuto krátkému videu, které skrývá navíc pár nečekaných záběrů 🙂
Udělejte si to vždy tak, abyste měli radost a byli spokojení 🙂

PŘEPIS VIDEA ZDE
Ahoj, tady je Radek. Jaký si to uděláš, takový to máš. jste se někdy pozastavili nad některým rčením anebo nad příslovím? Jak vzniklo? Kdy asi vzniklo a co k tomu lidi vedlo? Že vymysleli takové pořekadlo? si myslím, že tohlencto, o kterém dnes bude řeč, tak je celkem jasná zpráva zřejmě z hluboké minulosti o tom, že není žádným tajemstvím, že si náš život řídíme sami.
Jaký si to uděláš, takový to máš. A proč to napadlo zrovna dneska? Protože samozřejmě, tak jako všichni, jsem se probudil do nebo většina z nás v naší republice jsem se probudil do deštivého rána a nezačalo pršet. Ráno pršelo i celou noc u nás a leckdo by si mohl říct: „To je ale hnusný počasí. To zas nebudu moct nic dělat.“ Anebo se na to můžu podívat samozřejmě úplně jinak, protože když nebude pršet, bude sucho, tak nic neporoste, že jo.

A co je teda dobře? vím, že řeknete, že lidi nadávají vždycky.Nadávají, když je teplo a nadávají, když je zima a nadávají, když je sucho a nadávají, když je mokro. Ale to je právě to nastavení. Buď můžu nadávat a buď můžu pořád být s něčím nespokojen, nebo můžu udělat pár kroků zpátky, abych viděl celkový obraz. A můžu si uvědomit, že vlastně to, co se děje, je vždycky dobře. Protože pokud nám teď naprší, hodně naprší a pokud potom začne svítit sluníčko, no tak všechno poroste.

Za chvíli tady budeme v úplné džungli. Takže co je vlastně špatně a co je dobře? A jak se na to můžu dívat? Můžu se na všechno dívat jako morous? Můžu se na všechno dívat opravdu smutně a sklíčeně a naštvaně? Anebo jak říkám, můžu poodstoupit těch pár kroků, podívat se na širší obraz, získat širší obraz. A můžu si uvědomit, že vlastně všechno se vším souvisí, všechno dává smysl. A myslím si, že ta příroda, ten Pán Bůh a vesmír nebo jak tomu chce kdo říkat, přesně , co dělá a dělá to dobře.
A se můžu k tomu přidat a dělat to dobře a dívat se na to dobře a mít z toho radost. Dívat se na svůj život s optimismem, s radostí. A s radostí ho prožívat. No anebo můžu být pořád naštvanej, že jo? Člověk totiž dokáže nadávat úplně na všechno.

Ale myslím, že je v tom osamocen. Když se podíváte na zvířátka, které vám dneska do videa přidávám, tak myslím, že žádné z nich nenadává, že zase prší, že je zase škaredě, že se touto věcí vůbec nezabývají. Prostě jsou. Užívají si, je deštivo nebo je slunečno. Užívají si život a tady to nadávání nechávají na lidi. To, co chci říct je to, že je to otázkou mého pohledu, mého nastavení.

Jaký si to uděláš, takový to máš. Takže myslím, že stojí za to zapřemýšlet nad tím, co dávno věděli naši předci, když vymýšleli tady to rčení a začít to používat. Spousta lidí pocit totiž, že ten život se jim děje, že jejich život si žije vlastním životem. Ale myslím si, že i toto rčení nám dává jasnou zprávu o tom, že to není pravda, že to záleží na nás.
No a kdo si toho doteď nevšiml, tak samozřejmě mohl udělat spoustu špatných rozhodnutí a mohl svůj život zavést někam, kam rozhodně nechtěl, třeba i do nemoci. Ale když si teď tuto skutečnost uvědomíme, že je to v našich rukách, tak to můžeme začít využívat ve svůj prospěch. Takže můžeme začít dělat rozhodnutí ve svůj prospěch a můžeme si to udělat lepší, než to třeba teď máme.
Jaký si to uděláš, takový to máš. Udělejte si něco dobrého podle receptu Marky. Mlsejte a buďte zdrávi.

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI 🙂
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty