Na konci svých ranních procházek si vždy ještě trošku zacvičím…
Možná vás překvapí, které svalové partie si beru na mušku, ale myslím, že je to cvičení velmi důležité. Ve videu vám ukážu jak to dělám, ale pro vás, kteří o tom chcete vědět víc a ještě se královsky pobavit, bude nejlepší si přečíst knížku Mirzakarima Norbekova – Jak se zbavit brýlí :-)

KLIKNĚTE ZDE: pro odkaz na knihu Jak se zbavit brýlí

PŘEPIS VIDEA ZDE
Ahoj děcka, tady je Radek.
Dnes vás zdravím opět ze špacíru, lépe řečeno z jeho závěru, z mého oblíbeného místa, kde tyto špacíry většinou končí. Provádím tady takové zajímavé věci. Kolemjdoucí mě často vídají jak tady sedím a koulím různě očima, na všechny strany. Nevím co si o tom myslí, ale je mi to srdečně jedno. 
Vysvětlím vám co tady dělám. Souvisí to se zrakem. Jako většina součástí našeho těla tak ani zrak není schopen oklamat protoplazmu a časem poněkud chátrá. Co se na tom podílí? 
Jakmile něco přestaneme používat tak to prostě upadne, neboli atrofuje, začne to slábnout, odumírat. A jak je to s očima?
Naše oči se v očním důlku pohybují různě na všechny strany, a o tento pohyb se starají svaly, které jsou z vnější strany oka. Jsou to pořád jenom svaly tak jako jakékoliv jiné svaly v těle, no a když je nepoužíváme, tak co se stane? Ztratíme schopnost pořádně s okem pohybovat, omezí se dokonalá hybnost. Uvnitř oka je podobný mechanismus jako třeba v kameře nebo v dalekohledu. Když to řeknu hodně jednoduše, hodně laicky, tak v podstatě je v kameře také sval, který se stará o to, aby se nějaké dvě čočky proti sobě pohybovaly, a byly byly schopny zaostřovat. 
Co děláme my proto, aby to bylo ještě horší než jak to musí přijít, řekněme s věkem? Nebo nemusí, někdo vidí hodně dobře až do vysokého věku, ale chci říct co se na tom podílí. 
Je to nečinnost. To si málo uvědomujeme. Jaká nečinnost? 
Každej den se přeci dívám, ne? Můžete na tom být podobně třeba jako já, hodně času strávíte v pozici nebo v činnosti při které svaly oka vůbec nepracují. Kdy to je?
Je to ve chvíli, kdy na něco upřeně koukáte, jako třeba na obrazovku počítače, na obrazovku televize nebo třeba do nějakých knih, oko se téměř nepohybuje, oko nenutíme přeostřovat, takže necvičíme ty svaly, které pohybují s optikou, nenutíme měnit směr našeho pohledu. Oko při práci na počítači například, několikahodinové, se prakticky nehýbe. Jeden den by to asi nevadilo, ale pokud to takhle děláme několik měsíců, několik let, několik desítek let, tak dáváme oku, svalům jasně najevo, že není třeba, svaly postupně slábnou, atrofují, ztrácí svou schopnost s okem pracovat. Časem může začít docházet k různým poruchám vidění, ať už je to krátkozrakost, dlouhozrakost, potřebujeme brýle na čtení, na dálku, někdy potřebujeme brýle na obojí. Může docházet k dalším poruchám, třeba i ke zdvojenému vidění, a to nejenom díky alkoholu, ale právě díky tomu…
(co tady děláš? jo ty seš to zdvojený vidění :) prosím tě běž! :))…může docházet k nejrůznějším poruchám.
No a teď je tady otázka. Dá se s tím něco dělat?
No samozřejmě, tak jako se vším. Je potřeba s očima cvičit. Pokud mám takovéto zaměstnání, pokud mám takovou práci, že skutečně musím nějakou část dne zírat nehnutě do jednoho bodu, je potřeba to na druhé straně kompenzovat. A to je právě ten důvod proč mě lidé mnohokrát na konci mé procházky, právě tady na lavičce vidí koulet očima. 
A abyste věděli jak na to, tak vám doporučím jednu knížku. Jmenuje se „Jak se zbavit brýlí”. Odkaz na ni vám dám pod video. Je od autora, který má nádherné jméno, zní Mirzakarim Norbekov. A pokud máte chuť se pobavit, nechat si i trošku vyndat, ale v humorném duchu, a dozvědět se jak to dělat s očima, jak cvičit, jak posilovat svaly, jak posilovat zaostřování, tak tahle knížka je hodně dobrá. Ona totiž není jenom na cvičení s očima. Mirzakarim Norbekov se nezabývá pouze očima, v podstatě první dvě třetiny knížky vám dá pěkně do těla, jak jsem říkal, nebere si servítky a řekne vám naplno co děláte špatně. Myslím si, že kdo se rozhodl jít po cestě uzdravování, ať už s námi nebo jakkoliv jinak, a kdo to myslí vážně, tak by si tuhle knížku mohl přečíst taky.
Má to ještě o jeden důvod víc si knížku přečíst, protože si myslím, že je to skutečně vynikající vedení právě na cestě k zvědomění, aby byl člověk pozornější ke svému zdraví, ke svému tělu. Je to vynikající knížka, pobaví vás, opravdu.
Ukážu vám jak to praktikuju. Je to jednoduchý. Nevím jestli to dobře uvidíte. 
Sednu si, hlavu držím nehnutě, a co Mirzakarim doporučuje, tak abyste jste se u toho usmívali, jak se říká „hubu od ucha k uchu”. A nehýbu ani krčními svaly, pouze očima, do obou stran, 10 – 12 krát. Začínám třeba zprava doleva. Vypadá to zajímavě. Pak nahoru a dolů, šikmo na jednu, šikmo na druhou stranu. A nakonec se právě koulí očima. Já začínám nahoře, není to jednoduchý, snažím se opsat kruh. A na druhou stranu. Moc se mi to nedaří, někdy, zvlášť to koulení, to ostatním mi jde. Protože jenom tak koulet očima v kruhu, to není vůbec jednoduchá věc, schválně si to zkuste. 
No a poslední věc, která je asi stejně důležitá, možná ještě důležitější je najít si jeden bod blízko, Mirzakarim Norbekov doporučuje nalepit si nějakou nálepku na okno, a najít si nějaký bod v dálce, a přeostřovat mezi těmito dvěma body (nálepka na okně – bod v dálce). Neměli by jste u toho krčit oči, přimhuřovat, nijak se namáhat, pracovat skutečně pouze očima, tím zaostřováním. Já si dávám takhle prst nebo ruku. Proto mě lidi často vidí mávat si před obličejem, druhý bod mám v dálce tento komín, a pěkně pomaličku, dávám si načas, nikam nespěchám, ani to přeostřování nepočítám tak jako u předchozích cvičení s očima. Dělám to docela dlouho, baví mě to. Pojďme to vyzkoušet.
Dám si takhle ruku, a přeostřuju z ruky na komín, pěkně pomalinku, vidíte jak to dělá právě kamera. Nebo prst, nebo si můžete jak jsem říkal dát na okno nálepku, když nejste zrovna venku, a přeostřujte z nálepky nebo z nějakého bodu na nějaký bod vzdálený, třeba na nějaký strom například. Někdy vám postačí i špinavé okno. 
To je takový můj námět k tomu, abyste nenechali při uzdravování zahálet své oči, byla by to škoda.
Není v tom žádné kouzlo, není v tom žádné šarlatánství, magie, prostě buď s těma očima hýbete nebo ne, tak jako se vším. A když s nimi nehýbete, přestanou fungovat tak dobře. 
Přátelé, zopakuju to. Cvičte oči, nenechávejte je zahálet, protože všechno co zahálí upadne a slábne, přestane kvalitně fungovat. A doporučuju vřele skvělou knížku, na kterou máte odkaz dole pod videem.
No a co zbývá říct nakonec. Mlsejte, cvičte oči a buďte zdrávi.
Jestli se na tohle video díváte někde jinde než na našich stránkách, běžte se na ně podívat. Je tam tuna informací, které vám mohou pomoct při uzdravování v podstatě z čehokoliv. Vždycky je totiž vynikající nápad začít se vyživovat v souladu se svým tělem. Ať už vás trápí cokoliv, a ať už o tom říká kdokoliv cokoliv, že je to například nevyléčitelné a podobné řeči, nenechte se zblbnout. Uzdravujte se, vyživujte se v souladu se svým tělem, pozorujete své tělo, milujete své tělo, milujete sami sebe a tu lásku potom kolem sebe rozdávejte.

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI :-)
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty