Jak přesvědčit partnera, své blízké, rodinu, aby se přidali? To je také velmi častý dotaz. Ne vždy okolí nadšeně souhlasí, že jsme se pustili do změny. Ne, že by nám snad nepřáli zdraví, ale chybí jim informace a někdy mají o nás třeba i strach… Jak nato?

PŘEPIS VIDEA ZDE

Ahoj, tady je Radek.
Dnes budu mluvit o tom jakým způsobem přesvědčit o SCD své blízké, rodinu, partnera. Jednoduše řečeno. Nemá význam, nemá cenu kohokoliv o čemkoliv přesvědčovat. Mohl bys, měl bys, jestli to neuděláš, to nebude nefungovat. Když jste naskočili na SCDéčko, bylo třeba pouze vašeho rozhodnutí, vy sami jste to udělali, vy sami jste se rozhodovali, nikdo vás nenutil, nepřesvědčoval, to je dobré si uvědomit. Jakékoliv nucení, předhazování nebo naopak probírání špatného zdravotního stavu nevede k oblibě SCD. Sami jsme si to vyzkoušeli v našich rodinách, přísloví „doma není nikdo prorokem” platí dokonale. V mé rodině ani v rodině Marky v podstatě nikdo není na SCD, vlastně až na 2 výjimky. Maminka Marky a babička Marky, se kterými máme propojené životy i bydlení. Maminka vidí, že to funguje a chce si užívat život ve zdraví. Pochopila, že na „stará kolena” nemusí být nemocná, že nemusí trpět, že se nemusí smiřovat s nějakým všeobecným postojem ve společnosti, že stáří stojí za prd, že to je období na které se není třeba těšit, že se umírá v nemoci, v urputných bolestech a ve strašlivém stavu. No a protože se maminka stará o svoji maminku, SCDéčko dopřává i jí. Ovšem to nemůže být bráno jako samostatný případ, protože babička má alzheimera a nemůže se proti SCD bránit 😀

Tím se dostávám k tomu, jak docílit toho, aby se k vám někdo přidal. U malých dětí je to jednodušší, ty budou jíst to co jíte vy, co jim nachystáte, tam to není až takový problém. Pokud je ale někdo zvyklý na nějakou jinou výživu, a nebude mít pocit že změnu potřebuje, že má důvod, těžko ho budete přesvědčovat.
Nejlepším způsobem jak to zařídit je „osobní příklad”.
Funguje to nejlépe tak, že jako první naskočíte na SCD vy sami. Začnete s praktikováním, začnete se uzdravovat, shodíte nějaké to kilo, změníte se, budete vám to slušet a budete kypět nakažlivou energií. A to uvidí vaše okolí. Začne nad vámi přemýšlet, bude to těm lidem divný. Okolí či rodina uvidí jak záříte, jak vám to sluší, jakou máte figuru a elán, uvidí že jste zdraví, že šíříte dobrou náladu, začnou vám závidět, budou to chtít taky 🙂 Přijdou k vám. A to je právě ten moment, vaše chvíle. Až teprve teď můžete vyprávět svůj vlastní příběh. Budou vám naslouchat, budou chtít znát ten zázrak, budou chtít ochutnat něco dobrého z vaší kuchyně. A tohle je ten nejlepší způsob jak získat někoho na kom vám záleží na vaší stranu, na SCD.
Je samozřejmě jednodušší, když se do SCD pustíte se svým partnerem, ale pokud na to zůstanete sami, není třeba smutnit, máme zkušenosti od mnoha lidí, maminek s dětmi, a přesto jsou na SCD, vše zvládají, SCD jim dělá dobře, přechod se jim podařil a jsou zdraví. Nakonec na SCD nejde o nic jiného než o výměnu surovin. Způsob přípravy, konzumace zůstává stejný, jen za účasti trošku jiných potravin.
Udělejte to v první řadě pro sebe. Až ostatní uvidí tu vaši energii, vaše nastavení, tak pokud budou nastaveni, přijdou za vámi, budou chtít vědět „jak to?”
Může se i stát, že to někomu nedojde. V tom případě i tak nemá cenu nikoho tlačit, nutit, prostě není ještě čas k takové změně. Možná na to někdo nepřijde vůbec, ale v tomto případě nebuďte smutní. Každý z nás sem přišel pro nějakou zkušenost, každý má svou vlastní cestu. Jestliže má vaše blízká osoba prožít něco jiného než vy, tak je to v pořádku.

Podle mě jediný a nejjednodušší  způsob jak někoho „přesvědčit” je váš osobní příklad. Využijte SCD pro sebe, pro své zdraví, pro svoje štěstí, pro svůj příjemný pobyt tady na Zemi, a nakažte co nejvíce lidí kolem sebe, a vůbec nevadí že to budou úplně cizí lidé 🙂


Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty