Večeře, večírky, oslavy, svatby, rodinné sešlosti a podobné akce… Všude hromady jídla a pití, a nic podle SCD… Máte takovou chuť… A ty řeči… Vezmi si! Pro jednou se přece nic nestane… Vypadáš nemocně… Je to zdravé takhle hubnout a „nic“ nejíst? JAK odolat? JAK to vydržet? JAK se v takových situacích zachovat?

PŘEPIS VIDEA ZDE
Ahoj, tady je Radek.
Jedna z častých otázek, které od vás dostáváme, různými způsoby, ať už v e-mailu nebo při konzultacích je, jak to udělat, aby jste nepodlehli pokušení porušit SCD. Samozřejmě že chápu, že se mnohdy dostáváte do situací, kdy je to těžší, kdy je to složitější.
Nedávno nám psala jedna dáma, že byla na oslavě narozenin, a že to byla opravdu obrovská oslava, že tam bylo neuvěřitelné množství jídla a všech možných nástrah, a ona měla opravdu co dělat aby neporušila. Nakonec přeci jenom něco ochutnala a druhý den se na sebe velice zlobila, že to nevydržela. Pokud takovou situaci zažijete, často se nás ptáte, jestli musíte začínat zase úplně od začátku, od fáze START, a nebo jestli můžete pokračovat dál.
Tuto otázku zodpovím první.

Pokud si už skutečně na nějaké oslavě něco vezmete nebo něco ochutnáte, může se vám to stát i omylem nebo díky nedostatku informací, a sníte něco co do SCD nepatří, tak pokud je to takováto ojedinělá věc, tak není potřeba vracet se do startovačky, pokračujete dál. Není to zase taková věda, samozřejmě dělat by jste to neměli, protože znáte to, nakrmíte brouky a oni zase začnou účinkovat.
Vaše otázka zní Jak to udělat, aby tomu pokušení člověk odolal? Ona k tomu patří ještě jedna kategorie, a sice, Jak to udělat, aby člověk odolal poznámkám a nebo pobídkám příbuzných, přátel. A někdy už to nejsou ani pobídky, příbuzní vám nadávají, že vypadáte blbě, že určitě zhubnete ještě víc, že jste určitě nemocní, že jste na tom hůř než předtím a pod., to tedy patří do podobné kategorie jak se vypořádat s takovými situacemi.

Vtip je vtom, že ta otázka je špatně položená. Nejde totiž o to JAK, ale PROČ? Vysvětlíme si to.
Jestliže budete řešit JAK se s tím vypořádat, tak pořád budete přemýšlet nad tím, jakým způsobem se vyhnout lidem, jídlu, poznámkám, jak tomu všemu odolat, bude pro vás složitější realizovat svůj cíl. Ovšem když si položíte otázku PROČ?, proč to neudělám, proč si nezobnu, proč nepodlehnu těm řečem, proč jsem na SCD. Pokud si stanovíte svoje PROČ a to proč bude dostatečně silné, tak vám to JAK půjde samo. Nemusíte se už nikdy o to JAK starat. Samozřejmě, ti kteří řeší nějaký závažnější problém, tak budou mít tu cestu k PROČ o něco snadnější, je to logické. Protože jestliže mám bolesti nebo jestliže mě můj problém, můj neduh, moje nemoc skutečně znemožňuje kvalitní život nebo někdy třeba i pohyb, práci či vztah, tak to moje PROČ je hodně silné. Budu dobře vědět proč si nechci někde něco vzít a „zhřešit”, i když mě to na tom stole hodně láká, nebo proč neposlouchat řeči lidí, kteří nemají dostatek informací, protože budu vědět, že se chci uzdravit, že chci mít plnohodnotný život, budu si jistý, že si chci svůj život řídit sám. I když nemáte tak silný motiv v podobně nějaké té nepříjemnosti, tak pořád to PROČ, které si vy sami stanovíte, víte proč chcete sami sebe uzdravovat pomocí jídla, proč chcete pro sebe používat SCD, a pokud si ho stanovíte, tak to bude vaším nejlepším vedením v takovýchto situacích.

Sám jsem těmito „zkouškami” prošel, nedávalo mi smysl žít tak jak jsem žil do té doby, s těmi prášky, s těmi bolestmi, s těmi nepříjemnostmi, s častými návštěvami toalety a podobně. To moje proč se ve mě na začátku usídlilo tak silně, že jsem v podstatě během těch let, co jsem na SCD, co SCD praktikujme spolu s Marky, neměl zas až takový problém s tím, že bych měl chuť na něco, co do toho nepatří. Samozřejmě tomu hodně pomáhá právě Marky, SCD samo o sobě, určitě i vy jste už zjistili, že těch dobrot na SCD je habaděj, a že člověku toho tolik nechybí.

Znovu se vrátím k tomu principu. Mnohem víc než otázka JAK vám pomůže otázka PROČ. Jestliže najdete ten důvod pro který se chcete uzdravovat, pro který chcete používat SCD, tak už vám nebude dělat problém JAK. Zůstanete klidní, budete znát svoje PROČ, a nikdo vás nerozhází.

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty