Ne vždy jsou reakce okolí na naši změnu životního stylu pozitivní…
Jak se s tím vypořádat? Jaký postoj k těmto reakcím zaujmout?
Poradím vám to samé, co jsem udělal já sám 🙂

Budu rád, když mi napíšete svůj názor, nebo i vlastní zkušenosti dolů do komentáře 🙂

PŘEPIS VIDEA ZDE

Ahoj, tady je Radek. Dnes budu mluvit o reakcích okolí.
Proč o tom budu mluvit? Dostal jsem několik e-majlů jako odpověď na naše video, které pojednávalo o tom ”Jak přesvědčit partnera, rodinu a okolí”. Někteří z vás máte pocit, že to máte opravdu těžké, protože vaše rodina či okolí na vás, na váš způsob uzdravování reaguje, řekněme kolikrát velmi drsně.

Sám jsem se s takovými podobnými reakcemi setkával, když jsem s SCD začínal. Potkával jsem spoustu lidí, kteří na mě reagovali negativně, v tom začátku jsem hodně zhubl, dostal jsem se na nějakých 72 kilo, což na mě samozřejmě bylo vidět. Jeden z kamarádů, který na mě reagoval dost drsně,tak už tu mezi námi ani není.
Zrovna on byl na opačné straně toho pólu, vážil víc než 2x tolik co já v té době. Víte, většinou, když se do vás začne někdo trefovat, dělat si z vás legraci, rejpe do vás, má nevhodné poznámky, tak to není proto, že by jste vy dělali něco špatně. Je to proto, že něco špatně dělají oni. Vy představujete zrcadlo, zrcadlo, ve kterém se jim odráží to, co v hloubi duše možná tuší a na vás to mohou vidět, je to něco, co by oni sami moc chtěli, ale nedokáží to pro sebe udělat.
Je potřeba tyto situace nebrat osobně. Je dobré vzdát se jakéhokoli typu obhajoby, vzdát se toho pocitu, že musíte vysvětlovat, že to co děláte je dobře. Vy jste se rozhodli změnit svůj život, vy víte, že pro sebe děláte dobře, vy víte, že vám to přinese užitek, vy nepotřebujete svoje konání nikomu obhajovat. Vhodnou učebnicí, kterou vám vřele doporučuji, by mohla být například kniha „Čtyři dohody” – Don Miguel Ruiz, kniha moudrosti starých toktéků. Jedna z dohod, se kterou se v ní seznámíte je, že si nemáte skutečně brát nic osobně.

Další zkušenost, podobnou situaci, zažívám na FB. Občas se nám tam pod reklamou vyskytnou nějaké komentáře nebo zprávy jako „ten pán vypadá
opravdu nemocně a hnusně, a podobně. A zajímavé je, že pokaždé, když se se podívám na profil komentujícího, tak má místo své vlastní fotografie roztomilou kočičku, pejska nebo nějakou květinu. A pokud se dostanu na profil dotyčného, tak je mi okamžitě jasné, proč se tento člověk do mě trefuje. Je to vidět na jeho postavě, na tom jak se tváří, stačí si prohlédnout „poselství”, která sdílí mezi přáteli, mám jasno. Je to přesně ten typ lidí, kteří sedí na gauči ve svém obýváku, kouká na televizi a sleduje životy smýšlených postaviček, a jejich vlastní život jim uniká mezi prsty. Je dobré zvážit jestli takové lidi chcete mít ve svém životě. Typ lidí, kteří se vás místo podpory snaží podkopnout.
Soustřeďte se pouze na sebe, na své uzdravování, dělejte to pro sebe, vaše okolí vám časem dá za pravdu samo. Rozhodně to bude to okolí, které vás má skutečně rádo a kterému jde o to, aby jste byli spokojeni, šťastní a zdraví.

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI 🙂
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty