V životě nás mohou potkat různé havárie. Pokaždé je to proto,abychom se něco naučili. A jak zvládat havárie a získat zkušenost pro příště? Podívejte se na čerstvý zážitek :-)

PŘEPIS VIDEA ZDE

Ahoj tady je Radek.

Na Brno nám trošku prší, ale to vůbec nevadí. Já jsem se poněkud vzdálil, utekl jsem z Brna. Ne úplně daleko, jen na okraj, a chci vám dnes říct o havárii, kterou jsme prodělali. Havárii serveru, ne automobilovou, byla to včerejší havárie našeho serveru. Psal jsem vám o ní. Psal jsem, že naše stránky nefungují. Pak jsem to řešil. A pak jsem psal, že už to všechno jede, že je vše v pořádku.

A proč vám to povídám? Přivedlo mě to k jedné zkušenosti, a sice zkušenosti o mé vlastní pozornosti, o mé vlastní bdělosti.
Když k havárii došlo, bylo to včera před polednem, tak jsem nejprve právě díky velmi malé pozornosti začal trošku panikařit. Začal jsem mít obavy co se stane. Co na to řeknete? Co budou dělat všichni ti co mají našeho průvodce a nemohou se do něj dostat? A co budou dělat všichni ti co se chtějí dívat na naše videa ve video-kurzu?
Vypadalo to tak, že jsem začal plašit, snažil jsem se dovolat na našeho providera, což je česky provozovatel hostingu. Celá situace byla pro mne taková zvláštní. Nakonec jsem požádal o pomoc jednoho ze svých synů, protože přeci jen se v těch věcech vyzná lépe a taky se lépe domluví, myslím v angličtině.
Zjistili jsme, že došlo k havárii serveru a že to právě řeší. Uvědomil jsem si, že to shánění a telefonování bylo celkem zbytečné, protože mi stejně nedokázali říct, kdy bude situace vyřešena, jak dlouho bude trvat náprava, uvedení serveru do provozu. Vlastně jsem se nic nedozvěděl.

A v té chvíli mi to došlo, přišlo to ke mě. Uvědomil jsem si, že vůbec o nic nejde. Když bude nejhůř, stejně se za nějakou dobu budeme stěhovat, mám na mysli nový hosting. Nějakou dobu bychom měli výpadek, já jsem schopen vám to včas oznámit, a myslím si, že drtivá většina z vás by pochopila takovou situaci, a tak jsem se uklidnil. Uvědomil jsem si, že to má být pro mě nějaká nová zkušenost, uvidím co mi to přinese.
Během 2 – 3 hodin se to povedlo dát do pořádku, celá situace se celkem snadno a rychle vyřešila. Uvědomil jsem si, že jak se v posledních letech snažím kontrolovat svoji pozornost, bdělost, tak vždycky když mě to uteče, když si nehlídám tu pozornost tak celá situace, které se to zrovna týká trvá o dost déle, je podstatně složitější, mám daleko víc starostí. A naopak, když tomu dám důvěru, když to vypustím, nezačnu zapřahat koně na opačnou stranu vozu, tak se ta situace vždy řeší mnohem rychleji a jednodušeji, k daleko větší spokojenosti. Co z toho plyne?

Když se chceme uzdravit, nemůžeme svoji pozornost zaměřovat na svou nemoc, na to kde nás píchlo, co nás bolí, popřípadě co jsme vytvořili na toaletě.
Je třeba se zaměřit na uzdravování. Je to celkem známá věc, že kam se zaměřujeme, kam směřujeme svoji pozornost tam to roste. A je úplně jedno je-li to chtěné nebo nechtěné. Jestliže zaměřujeme pozornost na něco nechtěného tak to pořád posilujeme.

Už Einstein říkal, že problém nejde vyřešit z místa, ze kterého jsme ho vytvořili. Jestliže jsme nějakým způsobem vytvořili svoji nemoc, nemůžeme ji dát do pořádku ze stejného místa, musíme se zaměřit jinam, vytvořit nové místo. Kdo posloucháte a díváte se na naše video-blogy, kde tohle zdůrazňuju docela často, tak víte, že kam zaměřujeme svoji pozornost, svoji bdělost je nejdůležitější. Jestliže včas zjistíme, že nám naše myšlenky kloužou někam kam nechceme, stačí odvést pozornost na něco co chceme, nebo na něco pěkného, tím měníme svoje zaměření, svoji pozornost, dochází k nápravě, k jinému výsledku, ke změně.
Proto je tak důležité mít svoji bdělost nastavenou třeba i na 100%, každou chvíli během dne, abychom své myšlenky dokázali včas zachytit a včas změnit. Protože skutečně ten svět je takový jaký si ho vymyslíme, jaký si ho vytvoříme.

Přátelé, až se na vás odněkud bude valit nějaká havárie, buďte v klidu, buďte bdělí, a určitě bdělejší než jsme byl včera já, výsledkem bude, že se celá ta situace vyřeší mnohem líp, s mnohem menším úsilím. A jestli je to havárie vašeho serveru nebo havárie vašeho organismu, tak je to úplně jedno. Pište nám co si myslíte, komentujte, projevte se, jakkoliv, my se tím rádi řídíme a inspirujeme se od vás.

Mějte se krásně, mlsejte a buďte zdrávi.


Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty