Hoax, vysvětlení tohoto pojmu najdete zde: www.hoax.cz
Lze se spravedlivě hněvat a zároveň radostně uzdravovat? Je možné mít svůj facebookový profil plný negativních, poplašných nebo strach vyvolávajících zpráv a považovat se za člověka zaměřeného na radost a uzdravování?
Napište do komentářů, co si o tom myslíte vy…

PŘEPIS VIDEA ZDE
Ahoj, tady je Radek.

Co je to HOAX a jak souvisí s uzdravováním prostřednictvím SCD?
Nejprve vám řeknu co to znamená. Je to slovo přejaté z angličtiny a znamená poplašnou zprávu, vtip, matoucí zprávu, prostě nějakou zavádějící zprávu, která má za úkol poplést, zmást. A nejvíce nás zmatou zmatení lidé.

Během posledního měsíce jsem dostal od některých z vás, a bylo vás docela dost, od lidí v naší databázi, kteří nás sledují, přesně takovouto zprávu na náš FB messenger.
Říká se tam něco v tom smyslu, že kdyby vám přišla zpráva od nějakého člověka italského nebo francouzského původu, tak tuto zprávu nemáme v žádném případě otevírat, tedy ani já, a že se vůbec nemáme této zprávě věnovat, protože by nám mohla způsobit nějaké strašlivé neštěstí, vymazat celý telefon, celý počítač nebo nějaký podobný nesmysl.

Jak takovou zprávu, HOAX vlastně poznat, jak ji vyhodnotit? Jak ji rozeznat od zprávy, která je naopak zajímavá nebo má skutečně nějakou informační hodnotu? Je to celkem jednoduché. Většinou se taková zpráva odvolává na nějaký zaručený zdroj, nebo naopak tvrdí, že je to zpráva, která unikla, která nebyla ještě zveřejněná. Podle čeho ji ale poznáte na 100% je, že vás vždy nabádá, aby jste ji co nejrychleji rozeslali po internetu, aby jste zachránili co nejvíce svých přátel. To je myslím si hlavní poznávací znak takové zprávy. Tyto zprávy se šíří neustále a jaký je jejich cíl se můžeme jenom domnívat. Ale proč o tom mluvím.

Jde zde opět o to, čemu a komu věnujeme svou vlastní pozornost, svůj čas, své zaměření, místo toho abychom ho věnovali sami sobě, svému uzdravování. K tomu bych chtěl říct, že mnoho lidí si dnes asi plně neuvědomuje, že právě v sociálních médiích jako je FB je možno každého takového odesílatele navštívit na jeho osobním profilu.
To znamená, že já když dostanu od někoho takovouto zprávu, tak si řeknu „ajajaj”, tento člověk zase někomu naletěl na takový hloupý vtípek, a tak můžu jít a kliknout na vaše jméno a podívat se na váš profil, kde se dozvím kolikrát velice zajímavé věci.

Vy víte, pokud sledujete naše blogy, naše příspěvky, že vás nabádáme, že pokud se chcete uzdravit,  pokud chcete aby vám SCD a uzdravování jídlem skutečně pomáhalo, fungovalo, aby jste svou pozornost zaměřili na sebe, na krásné věci, na lásku, na příjemné a zajímavé lidi, prostě na to co vám skutečně dělá dobře i po psychické stránce, protože jedině pak se to uzdravování začne násobit, začne se vám dařit, bude vám ku prospěchu.

No a když se podívám na stránky lidí od kterých dostanu občas takovouto poplašnou zprávu, co tam vidím? Většinou jsou tam zprávy o imigrantech, o volbách, o nemocech, o bezpráví, o vraždách, o osamělých dětech a podobně, nad kterými se spravedlivě rozhořčují.
Říkám záměrně spravedlivě rozhořčují, protože to může vypadat jako ctnostný postoj, nebo postoj který vypadá, že je správný, ale myslím si, že je to omyl.

Pojďme si říct, co se stane když přijde taková nějaká zpráva. Například, že se k nám hrne vlna imigrantů, že budou znásilňovány všechny naše ženy. Když se spravedlivě rozhořčíte a ve své spravedlivosti tuto zprávu rozšíříte, sdílíte dále se všemi svými přáteli na svém FB profilu, tak k čemu dojde? Dojde k tomu, že skutečnost nebo situace, kterou tato zpráva popisuje se za prvé v 99% nenastane a za druhé vás vyděsí. Tuto zprávu vezmete a dáte ji sdílet se všemi svými přáteli. Zprávu, která nemá žádnou hodnotu, která pouze děsí lidi budete rozšiřovat mezi další, budete tak vy sami děsit své přátele. A takovýmto způsobem se tyto zprávy šíří po internetu. Jeden to vymyslí a my sami se vzájemně děsíme. Účelem těchto zpráv je pravděpodobně vyvolávat špatnou náladu, strach, nejistotu, protože ovládat se dají pouze lidé, kteří mají strach, kteří jsou vyděšení, kteří mají pocit že potřebují být někým nebo něčím „chráněni”. Potom je jasné, že takový člověk se dá snadno ovládat, dá se s ním manipulovat. Člověk, který je v klidu, v pohodě, v radostném nastavení, cítí se bezpečně, ví, že vše co se kolem něho děje je v pořádku, takový se dá dost těžko ovládnout. Takovému člověku těžko někdo nařídí „běž někam a udělej toto a tamto”, s velkou pravděpodobností řekne „nene”, nepůjdu, neudělám.

Rozšiřování takovýchto zpráv ve spravedlivém rozhořčení je nanejvýš nebezpečné jak pro vaše přátele tak i pro vás. Proč? Protože místo toho, aby jste svou pozornost zaměřili tam, kde vám bude dobře, kde budete prožívat příjemné a radostné pocity, tak svou pozornost zaměříte na takovýto hnus. Znemožňujete, možná znesnadňujete, ale v mnohých případech skutečně znemožňujete svoje uzdravování. Nelze být zaměřen na hněv, na rozhořčení nad zprávou, která ani nemusí být pravdivá, a zároveň prožívat radostné pocity, které v nás spouští úplně jinou chemii než právě to rozhořčení.
Chemie z radostných pocitů je úplně jiná než chemie ze strachu. Asi mi dáte za pravdu, že k rakovině se ještě nikdo nikdy neprochechtal, a naopak. Když svoji pozornost, mysl, své emoce propůjčíte těmto zprávám vyvolávající strach, byť se to může zdát spravedlivé, tak sami sobě a svým přátelům, kteří vás na FB sledují znemožňujete být v dobrém nastavení, v prožívání radosti,  v příjemných pocitech. Pokud sami sobě tohle znemožníte, tak si zabrzdíte uzdravování. Možná že spustíte úplně něco opačného než právě uzdravování. Protože víme, že naše nemoci mají psychosomatický původ, tak právě zabýváním se těmito zprávami, hoaxy, tím kde kdo koho zavraždil, oloupil, podvedl, nebo já nevím co, u sebe spouštíte úplně opačný proces než ten, o který nám při uzdravování jde.

Přál bych si, aby jste skutečně lépe hodnotili to co čtete, to co sledujete, jestli to ve vás vyvolává příjemný, pocit, radostný pocit, jestli vám to dělá dobře, a nebo je to zpráva, ze které je vám nepříjemně, smutno, lítostivě nebo vás spravedlivě rozhořčí. Přál bych vám, aby jste si vybírali takové pocity, které vám dělají dobře. A ty které vám dobře nedělají ihned smazali, aby jste je nerozesílali, protože tím nikomu neprospějete, jen přiléváte do ohně. Přál bych si, aby jste se naučili takto selektovat pro sebe všechny informace, které se k vám hrnou, nejen na FB, ale i v TV, na internetu všeobecně, protože to čemu věnujeme svoji pozornost nám buď pomáhá nebo nás ničí.

Přátelé, pokud sledujete tohle video někde jinde než na našich stránkách, skočte na ně, je to www.uzdravtesejidlem.cz,  a napište nám co si myslíte. Komentujte tady, na FB nebo na YT, rádi čteme vaše podněty, rádi se jimi řídíme, necháme inspirovat, obohacovat.
Mějte se krásně, třiďte informace, které se k vám dostávají, mlsejte a buďte zdrávi.


Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty