Je velmi snadné nechat se ovlivnit „většinou“… ALE… Co když si ta většina ještě nestačila uvědomit, že země skutečně není placatá..?

PŘEPIS VIDEA ZDE

Ahoj, tady je Radek.
„Dav se vždy mýlí”. Možná jste už slyšeli tady tuto větu, možná že ještě třeba ne, ale je to poměrně stará moudrost a vychází z toho, že dav, velké množství lidí vždy velmi pomalu přijímá nové myšlenky, nové poznatky a díky tomu lpí, setrvává na starých poznáních, která se už nemusí zakládat na pravdě, nebo která už nefungují.

Proč o tom dnes mluvím? Poměrně často slýchávám věty nebo něco co začíná asi takto: „Ale lidé říkali, ale slyšela jsem, ale povídá se, ale obyčejně, atd.,…”
Neříkám, že všechny moudrosti jsou k ničemu, ale jde o to, že většinou, když věta začíná „lidi říkají a nebo říká se”, tak se to většinou zakládá na něčem takovém co je v našich myslích zakořeněno velmi hluboko a čemu věříme, aniž bychom proto měli nějaký důkaz, důvod, podklad. Z toho právě vychází věta „Dav se vždy mýlí”.

Tato skutečnost se dá osvědčit na mnoha místech. Jedním takovým příkladem, ke kterému jsem přičichl já sám může být například finanční trh. Tam to platí skutečně bezezbytku.
Když většina nakupuje, tak informovaní jedinci, nebo ti více zkušení než „obyčejný” člověk („retail” se říká), prodávají. Ale ta většina co k tomu přichází, když vidí jak trh stoupá, tak z toho taky něco chce mít, bohužel většinou přichází pozdě když ten přírůstek končí. Jednoduše, když trh stoupá, tak ti, kteří vědí, ti jednici prodávají a odchází, kdežto dav předpokládá, že růst bude nekonečný, že to bude pokračovat dál. A protože se nechává velmi pomalu přesvědčit že něco roste, přichází k nákupu hodně pozdě, ve chvíli když už to nemá cenu, tím pádem většinou prodělává, dav se mýlí.

Dá se říct, že je to téměř modelová situace jak funguje davové myšlení. Proč o tom dnes mluvím? Chtěl bych vás nabádat, aby jste nepodléhali davovému myšlení, aby jste nebrali všechno co se říká mezi lidmi, nebo co se obyčejně dělá v nějakých situacích, a už vůbec ne co se řekne v televizi. Ať už je to jakákoliv stanice, protože všeobecně sdělovací prostředky jsou kormidlem davu.
Chci vás nabádat k tomu, aby jste přemýšleli sami za sebe. Souvisí to velmi úzce se sebevědomím.
Pokud máte dostatek sebevědomí, jste schopni přemýšlet sami za sebe, nepodléháte tolik tomu davovému ovlivňování, proto je dobré pěstovat svoje sebevědomí. Nenechat se nikým a ničím oblbnout, a vždy se zamyslet nad každým svým rozhodnutím, nad vším co dělám. Zamyslet se nad tím z pohledu jednotlivce, jestli mi to vyhovuje, jestli z toho budu mít užitek, jestli to má pro mě užitek, a jestli já sám nepodléhám nějaké davové psychóze.
Dav není schopen přijmout myšlenky dostatečně rychle, zvlášť ty nové. A do tohoto davu můžou patřit i lékaři všeobecně, protože dav nemusí být složen jen z prostých lidí, dav je složen ze všech vrstev, davové ovlivňování působí ve všech těchto vrstvách. Je úplně jedno kdo vám řekne, že se něco povídá nebo kdo vám řekne, že se něco řeší nějakým zaběhnutým obyčejně známým a platným stylem, je to úplně jedno.

Vždy bych doporučoval, aby jste situaci posuzovali sami, ze svého bodu, ze svého hlediska, aby jste si uchovali a pěstovali dostatek sebevědomí, aby jste byly takového přemýšlení schopni. A to je dnes vše, tady je Radek, zdravím vás z tohoto krásného místa, užívejte ještě léta, mlsejte a buďte zdrávi, a neposlouchejte dav.

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI 🙂
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty