Když to nepůjde po dobrým, tak to nepůjde vůbec!
Mám pro vás takový malý tip, založený na vlastní zkušenosti, jak zbytečně neplýtvat energií a udržovat svoji energetickou rezervu, o které melu pořád dokola, a která je zásadní pro naše zdraví 🙂

PŘEPIS VIDEA ZDE

Zdravím vás přátelé. Tady je Radek. Ze všeho nejdřív vám vysvětlím název dnešního příspěvku. Proč je tam napsáno co naučili wokna a ještě s dvojitým v. Toto slovo Wokna s dvojitým V se používá jako přezdívka jednoho asi z řekněme nejrozšířenějšího operačního systému v počítačích Windows. Chci vám říct takovou zajímavou věc, kterou jsem si uvědomil, že vlastně k tomu hodně přispěl tento operační systém a v podstatě to spadá do toho gardu, že všechno zlé je k něčemu dobré, což si myslím, že je v naší realitě koneckonců jediný způsob, jak se může člověk nějakým nějak posunovat dopředu, protože vždycky, až když je nám těžko, tak teprve dojdeme k tomu, že bychom měli něco změnit, prostě něco začít dělat jinak. No a to byl přesně ten případ. Kdysi jsem totiž pracoval v takovém jednom studiu nahrávacím a byla to doba bouřlivého rozvoje, tedy této činnosti, kdy se vlastně místo těch analogových magnetofonu, kde se točily ty kotouče takhle, tak se začaly dostávat do studia počítače a konečně začalo být nějak možné a schůdné natáčet digitálně právě do těch počítačů.

A systém Windows neboli Wokna to umožňoval řekněme za nějakých přijatelných i finančních a ekonomických podmínek, protože ten druhý systém, který na to fungoval nebo se kterým se pracovalo mnohem lépe, byl pro nás nedostupný. A takže jsme začali pracovat tady na tom systému a začali jsme nahrávat do počítače hudbu. A proč to celé vysvětluju? Protože vlastně byli jsme nuceni skutečně tento systém se naučit a hodně dobře umět prostě a používat ho, protože samozřejmě ze začátku docházelo k různým bizarním situacím, prostě přestalo to fungovat, přestalo to nahrávat, přestalo se dít něco, co se mělo, co jsme očekávali, že se stane atd.

Bylo to v plenkách celkem, a proto jsme museli opravdu vědět o tom systému co nejvíc, abychom dokázali to na místě nějakým způsobem zase rozpohybovat. Protože když si představíte, že prostě tam zatím oknem ve studiu čeká nějaká kapela, mají napřažené ruce s těmi kytarami a chtějí začít hrát. A vy jim řeknete musíte počkat za dva, za tři dny přijde nějaký odborník a nám to zase do pořádku. Takže to bylo nemyslitelné. Proto jsme byli nuceni skutečně ponořit se opravdu do hloubky. A co nebo co mi to dalo? K čemu to vedlo?

Určitý posun v myšlení nastal po tom, co jsem si uvědomil, že ve chvíli, kdy ten systém přestal pracovat, nebo když se prostě něco pokazilo, tak samozřejmě klasická tendence každého je prostě prozkoumat tu chybu, proč to nefunguje a snažit se to opravit, prostě přijít na to, nějakým způsobem to zvládnout atd. A jsem to samozřejmě taky tak ze začátku dělal, že jo. Prostě snažil jsem se, jak říká, jak říká Esther Hicks, tlačil jsem nudli vařenou, což je poměrně zbytečná činnost, že jo, když si to představíte. Ale takto jsem to dělal prostě a snažil jsem se to zase jako na tom stejném místě nějakým způsobem opravit a spravit a prostě provozovat dál. Jenomže pak se mně párkrát stalo, že když ještě chci dodat důležitá věc toto snažení, to tlačení nudle navíc velice odebírá energii, totálně snižuje energetickou rezervu, o které pořád mluvím, která je potřeba k tomu, aby se člověk cítil v pohodě, aby udržoval rovnováhu v organismu a aby prostě zůstal zdráv. Takže takováhle nějaká činnost, která prostě tolik vysává energie, tak samozřejmě nepřispívá k vašemu zdraví.

A čím je to častěji, tím je to horší. Dokonce jsem slyšel, že někdo podezřívá právě tady ten operační systém z toho, že to dělá schválně, což je všechno možné. A potom se mi stalo, že místo toho, abych se snažil přijít na kloub nějaké té chybě, nějaké té závadě, tak jsem si říkal udělám to jinak, Použiju jinou metodu, jiný způsob, něco nového, nový program, nový plugin, nový zásuvný modul nebo já nevím, co bylo potřeba tenkrát. A zjistil jsem, že tímto způsobem se můžu dopracovat výsledku anebo zprovoznění toho systému mnohem rychleji, než když se snažím přijít na to, co se podělalo s odpuštěním.

No a nejdřív to bylo jednou, dvakrát a pak jsem si říkal tohle funguje a hlavně to nestojí tolik energie, takže. Wokna mě naučily. Nezabývat se tím, co přestalo fungovat, ale okamžitě se otočit na jiný, na jiný směr a sáhnout po něčem novém, jiném, po nějaké náhradě. Funkční. A dneska to není problém, že? Dneska si vymyslíte prostě cokoliv, jinou alternativu k čemukoliv. Prakticky můžete najít jakýkoliv jiný program, když se budem bavit pořád ještě tady v intencích těch operačních systému nebo softwaru vůbec. Ale přátelé, ono to funguje v životě celkově. Jestliže narazíme na něco, co prostě nejde, nejde to po dobrém. Jak říkal ten chlapeček, jak ho občas cituje Jarda Dušek. Prostě když maminka na něho nastoupila, říká Buď to bude dobrý a chlapeček do toho skočí a říká Buď to půjde po dobrým, anebo to nepůjde vůbec. A to je ono. Jestliže něco přestane jít po dobrém, prostě tak to nepůjde vůbec.

Hotovo, Vyřešeno. Takže jestliže něco přestane fungovat, neplní to funkci, prostě nepřináší to užitek. A ještě navíc to vysává energii, kterou potřebujeme k udržování zdraví. Tak prostě jděte od toho. Tohle naučily wokna, ne okna. Okna s dvojitým v. Prostě jakmile něco nešlo, okamžitě od toho pryč. A náhrada. A naučili to tak dobře, že jsem nakonec celý ten systém opustil a přešel na konkurenci, Kde? Nedělám si žádné iluze o ničem, ale přece jenom věci tam skutečně fungují mnohem líp. Je pravda, že v průběhu času se i ten další systém stal přístupnějším. Záměrně tady ho nevěnuju. Nechci dělat nikomu a ničemu reklamu v tomto směru, ale prostě. Opět je to ta stejná šablona, Tohle funguje líp. Nekazí se to tolik? Skoro vůbec a prostě nevysává to mou životní energii. Spíš bych řekl, že mě to pomáhá. Občas ještě mě udělá radost, že si řeknu Hele, todle, ale super funkce.

Zkuste to tímto způsobem taky dělat. Prostě to, co vám nebo to nebo ten, co vám vysává energii. Není to po dobrém, Prostě opusťte. A nahraďte to něčím jiným, novým. Vyzkoušejte jinou cestu, jiný způsob. A pokud se u toho budete cítit dobře, tak je to plus. Protože jestliže se u něčeho cítíte dobře, u nějaké činnosti nebo u čehokoliv, tak vám to tu energii spíš dodává, než aby vám to vysávala ego. Byla to opravdu sranda. Když tak nad tím přemýšlím a vzpomínám na ty situace, ve kterých jsme byli a dokud jsem se u toho vztekal a nadávala, mlátil do toho a pořád vykřikoval, proč to zase nejede, to je krám, to je hrůza. A úplně jsem zuřil. Tak úplně. Když si na to vzpomenu, tak i teď cítím nebo umím si vybavit ten pocit, když mě to tu energii stálo prostě. A teď fakt. A teď po takovém dni. Prostě přišel jsem domů úplně úplně bez energie. Pálily mě oči, bolela mě hlava, vůbec nic se mně nechtělo ani spadnout do postele a skutečně to byla hrůza. Někdy. No a potom, když jsem vyměnil tu šablonu, ten mechanismus a nefunguje pryč, je to šup jiná, jiná varianta.

Tak najednou to začalo být lepší. Takže tohle naučily Wokna. Vemte si z toho příklad. Zkuste se zamyslet, protože určitě jste v takových situacích byli i vy v životě, kdy se dalo něco vyřešit tím, že přestanete zkoumat, proč to nejede a hned skočíte po něčem, co funguje. Je to nejkratší cesta a nejméně energeticky náročná. No a samozřejmě je potřeba se posilnit něčím dobrým, takže nezapomínejte na to, že je potřeba co? Mlsat.

Takže mlsejte, nevydávejte energii zbytečně nacházejte nová řešení a buďte zdrávi. Ahoj.


Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty