K nápadu na tuto malou anketu nás přivedl aktuální billboard jedné nejmenované pojišťovny. Grafické poselství tohoto billboardu je opravdu zajímavé… Velmi nás zajímalo, jak to vidíte vy 🙂
Podívejte se, jak naše anketa dopadla. Ve videu malé shrnutí a výsledky níže 🙂

A ještě slíbený odkaz na příspěvek o rozdílu sympatika a parasympatika…
KLIKNĚTE ZDE: pro příspěvek o centrálním nervovém systému CNS

(hlasování ukončeno 🙂

PŘEPIS VIDEA ZDE

R: Ahoj tady je Radek.
M: Ahoj tady je Marky.
R: Zdravíme vás. Dnes vám chceme přednést výsledky naší ankety, ke které nás inspiroval billboard, okolo kterého jezdíme při naší cestě domů. Je to reklama na jednu pojišťovnu, která zhruba říká to, že když budete zodpovědní a aktivní, tak budete mít u oné pojišťovny nějaké výhody. No a ve světle informací, které k nám proudí díky tomu čím se zabýváme, jsme si říkali, že bude zajímavé zjistit jaký názor panuje mezi vámi, našimi příznivci, mezi SCDéčkaři. No, a výsledky mám tady, takže se na to můžeme podívat.

M: A jaké byly otázky?
R: Dobře, já řeknu otázky, které jsme nachystali.
M: Teda otázky známe, ale mě zajímají ty možnosti.
R: Dobře, pro jistotu je zopakuji. Otázka zněla „Co je po jídle pro naše zdraví nejprospěšnější?” Nebo prospěšnější. 
No a možností jak odpovědět je celkem 5, já je zopakuji jak šly po sobě.

A./ zvednout se a jít udělat kus práce
B./ 20 minut přiměřené fyzické aktivity
C./ 20 minut naprostého klidu, případně spánku
D./ dát si pořádně do těla a spálit kalorie
E./ nevím, neřeším to.

Takhle byly formulovány otázky, výsledky už vidíte. Co bylo zajímavé, tak když jsme se o tom bavili spolu s Marky, tak ta na to měla určitý názor. No, co bys udělala ty? Co je pro tebe nejzajímavější? Nejprospěšnější?
M: Počkej, já se musím podívat. No, já musím říct, že dnes už vím jak bych se zachovala, jaká by byla moje volba, moje odpověď. Ale pamatuji si na dobu, kdy bych volila jinak. Bylo by to buď A./ udělat kus práce nebo D./ dát si pořádně do těla. Dát si pořádně do těla, spálit kalorie, energii, protože jsem chtěla být kočka, chtěla jsem být štíhlá. Když jsem se najedla, řekla jsem si, „teď ses pořádně najedla tak šup šup ať to zase všechno ze sebe dostaneš ven!” Ale dnes už bych volila úplně jinak, a to vím naprosto přesně. Dnes bych volila možnost C, „20 minut naprostého klidu, přiměřeného spánku“, a musím říct, že ten dodržujeme oba dva každý den.
R: Trochu to projdeme. Je zajímavé kolik lidí to neřeší. Jsou to lidé, kteří ještě asi nemají dostatečnou motivaci, asi je dostatečně nic nebolí, protože si myslím, že kdo naše stránky studuje, vzal svůj život do svých rukou, tak už se zabývá i tímto. Z téměř 1000 hlasů, které jste nám do ankety poslali, tak 8 % se vyjádřilo že „neví, že to neřeší, je jim to jedno”.
M: Já jenom abys trošku pohnul, mě je tady docela kosa.
R: Jo, já to urychlím. „Zvednout a jít udělat kus práce”, případně „dát si pořádně do těla”, tak to byla další nebo nejnižší volba, hlasovalo jenom 12 z vás, což je super, protože to je fakt ptákovina, dostanu se k tomu proč. Zvednout se a jít udělat kus práce, to je v podstatě to samé, protože jste asi všichni zažili situaci, kdy jste na něčem pracovali, usilovně a fyzicky, pak přišla chvíle oběda, tak že jste se nacpali, protože vám při práci vyhládlo, no a pak, když jste se měli zvednout a jít zpátky něco dělat, tak to byl horor. Sám s tím mám taky zkušenosti.
M: A to děláme my ženy, uvaříme oběd, najíme se, a zase zpátky do té kuchyňky, rychle dát všechno dát do pořádku, všechno nádobí umýt.
Samozřejmě, vy co máte myčku tak máte velkou výhodu. Já chodím stále nádobí mýt ručně, takže rychle vše poklidit, abych to tam zase měla pěkný, čisťounký.
R: Takže „dát si do těla a spálit kalorie volilo jen 1,29 %, a „zvednout se jít udělat kus práce” necelých 7 %. Potom je tady taková záludná odpověď, „20 minut přiměřené fyzické aktivity”. Já vím co je to přiměřené, to je pro každýho úplně něco jiného.
M: No to je to nádobí zrovna, ne?
R: Třeba. A tady už hlasovalo téměř 12 %, což je zajímavá věc, protože to pořád ještě není úplně ten nejlepší nápad. Ale udělali jste nám radost, protože celých 72 % z vás hlasovalo pro „20 minut naprostého klidu, případně spánku“. Nevím jestli vás k tomu vedl spíš žert, že se po jídle se má člověk natáhnout, ale žert to není, ono je to pravda. A když budete chvilku pozorovat přírodu, zvířata, tak protože zvířata nejsou nadána tím úžasným rozumem jako máme my a nejsou schopna vymyslet tolik ptákovin, tak to pořád dělají, nebo drtivá většina z nich. Nevzpomenu si na nějakou výjimku, kdy by se zvíře nacpalo a šlo ihned do práce nebo něco dělat nebo šlo někam skákat nebo co. Většina se nají, nažere, říkejme tomu jak chcete, lehne si a dovolí tělu přepnout do parasympatika. Jak se můžete dozvědět v příspěvku, mám takovej pocit s názvem „Lenošte, odpočívejte, relaxujte, tak náš centrální nervový systém disponuje dvěma polohami, takzvaným parasympatikem a sympatikem, kdy každá ta poloha má na starosti něco jiného. Jedna je vymyšlena na boj, útěk a aktivitu, a druhá je zase na relaxaci, regeneraci a odpočinek. No a v každé poloze, v každém módu funguje v těle něco jiného. Něco jiného je naopak potlačeno a něco nefunguje téměř vůbec. Mimochodem je zajímavé že nastavení na aktivitu používáme všichni hlavně v práci, a přitom nastavení na tu aktivitu v tom sympatiku jsou potlačeny funkce mozku, protože ty nejsou potřeba, když bojujeme nebo utíkáme. Kolik toho asi můžeme v tomto nastavení vymyslet a udělat? Takže…není ti nějaký vedro?
M: No právě jsem ti to chtěla říct… je mi nějaký horko…
R: Přátelé, takže jestli si chcete zopakovat informace proč je nejlepší nápad jít si po tom jídle lehnout a odpočívat, tak se podívejte na ten příspěvek, dáme na něj odkaz i sem pod video, prostudujete si výsledky ankety…
M: Dělej, rychle…
R: Prostudujete si výsledky ankety, a hlavně, nezapomeňte, že tělo regeneruje, opravuje co jsme polámali, relaxuje a obnovuje energii právě v parasympatiku, v tom nastavení když je klid, a nejlepší je, když ten klid prožíváte někde v teple…
M: Nejlepší je, když zmlkneš, prostě, podívej se, já bych šla nejradši k vodě…prostě někam kde je voda, sluníčko, já si prostě lehnu na tu pláž, bude mi krásně, budu mlsat a budu zdráva! :)))))

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI 🙂
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty