Radek: „Vitamín D, moje poslední čerstvá zkušenost s chytáním bronzu a doporučení, na která stojí za to pamatovat :-)“

Marky: „Zjistila jsem, že nejlepší je učit se od domorodců země, ve které se právě nacházím, je chytré sledovat jejich chování, jejich způsob praxe na slunci, tzn. doporučuji například vypozorovat jakou volí ochranu, kdy chodí na pláž, jaké pomůcky používají, atd., podle mě je to nejlepší způsob jak si zachovat na dovolené zdraví a být v pohodě :)“

Přidávám slíbený odkaz na článek od Marky – Slunce
A ještě jeden, který vznikl později, Péče o tělo při slunci, mazat či ne? 


Přepis videa

Ahoj, tady je Radek a chtěl bych vám říct něco o sluníčku.
Protože tady máme konečně léto,  nejlepší příležitostí jak dostat do těla vitamín D je právě jít na sluníčko, opalovat se. Takže bych vás chtěl vyhnat všechny ven, aby jste si sluníčko užili a vitamínu D nachytali co největší množství.

Abyste získali nějaké informace o tom jakým způsobem se slunit a možná ještě nějaké teoretické informace, tak bych vás chtěl poslat na naše stránky www.uzdravtesejidlem.cz  do sekce BLOG, kde Marky asi před rokem připravila článek o sluníčku, a o tom jakým způsobem se správně slunit. Odkaz na tento článek najdete pod videem.

Rád bych vám řekl něco o našich očích.
Každý z nás ví, že oči máme na koukání, na to abychom rozeznávali svoje okolí, barvy, vzdálenosti, atd., ale málokdo ví, že naše oči jsou vlastně taková čidla. Jsou to čidla, která signalizují tělu, kolik světla přichází na naši pokožku, nebo v jakém množství světla a záření se nacházíme. A podle toho naše tělo upravuje ochranný systém, kterým nás chrání, mimo jiné právě i proti tomu, abychom se nespálili.
A my lidé jsme takoví zvláštní, vždycky něco vymyslíme, nějakej zlepšovák, a jedním z těch zlepšováků jsou sluneční brýle. Ucpeme naše čidla, senzory, a naše tělo nás tím pádem není schopno chránit před spálením. Až  půjdete na sluníčko, po slunečních brýlích sahejte skutečně v krajním případě. Například v autě, nebo když jste na pláži, kde to hodně pere, je vysoký jas, tak si na chvíli ty brýle vezměte, ale jinak to není moc dobrý nápad.

Původně jsem chtěl příspěvek na tomto místě ukončit, ale já mám pro vás ještě něco lepšího. Mám pro nás osobní zážitek, který jsem udělal před několika dny. Ač mám zkušeností se sluncem poměrně velké množství, přivodil jsem si úžeh. Nevím jak bych to vysvětlil, ale první den na dovolené jsem neodolal, a zůstal jsem na pláži s Marky velice dlouho, ale co bylo nejhorší, zapomněl jsem na vodu. Pil jsem opravdu velice málo, podcenil jsem hydrataci, a to se mi vymstilo. Nevěděl jsem co jsem to vlastně dostal, jestli úžeh nebo úpal, čert aby se v tom vyznal, že jo, ale podle všech pramenů a informací, které jsme na internetu vyhledali to vypadá, že to byl úžeh. Nebylo to nic příjemného, v noci jsem měl vysokou teplotu, musel jsem hodně ochlazovat a hodně doplňovat tekutiny a chladit se i obklady a podobně. Takže přátelé, dávejte si na to pozor, slunce se nebojte, sluňte se, běžet si pro vitamín D, ale nezapomeňte pít, hodně pít, a vzít si sebou třeba i slunečník aby jste se mohli během dne schovat, pokud v okolí není možnost úkrytu, aby jste nebyli na slunci celý den, hlavně přes poledne. A jak říkám, aby jste těmto nehodám předešli, tak vás pošlu ještě jednou na naši stránku www. uzdravtesejidlem.cz do sekce BLOG, kde najdete článek o slunci, kde se dozvíte něco více o sluníčku, a o tom jak správným způsobem pro sebe vitamín D ve zdraví získat. Zdravím vás z dovolené i za Marky, přeju vám, abyste vitamínu D nachytali na sluníčku co nejvíce. Mějte se krásně a zase se uslyšíme.

LÍBÍ SE VÁM CO DĚLÁME?
KLIKNĚTE ZDE A PODPOŘTE NÁS
CHCI PODPOŘIT
JEDNORÁZOVĚ
CHCI PODPOŘIT
MĚSÍČNĚ
300 200 100 500 1000 300 200 100 500 1000 DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!
MLSEJTE S NÁMI A BUĎTE ZDRÁVI :-)
cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper cdn_helper

Všechna práva vyhrazena. Žádná fotografie, text, ani část textu tohoto příspěvku nesmí být kopírována nebo komerčně využívána bez písemného souhlasu administrátorů Marky SCD recepty